08.03.2017 | Czytano: 1192

Akademicy zdominowali mistrzostwa kraju

Snowboardziści AZS Zakopane zdominowali mistrzostwa Polski w slalomie i slalomie gigancie, Wywalczyli aż 13 medale!

W gigancie medal z najszlachetniejszego kruszcu zawisł na szyi Weroniki Bieli, która wyprzedziła Karolinę Sztokfisz o 1,89 sekundy. Po brąz sięgnęła natomiast Aleksandra Michalik, której straciła do zwyciężczyni 2,84 sekundy.

Rywalizacje mężczyzn wygrał Michał Nowaczyk. Na drugim stopniu podium stanął Oskar Kwiatkowski (+ 0,25 sekundy). Brązem podzielili się: Andrzej Gąsienica-Daniel i Tomasz Kowalczyk.

Po południu przeprowadzone zostały zawody slalomowe. W gronie mężczyzn ponownie triumfował Nowaczyk, który wypracował sobie przewagę 0,59 sekundy nad Tomaszem Kowalczykiem. Brąz zgarnął ponownie Andrzej Gąsienica-Daniel (+ 1,17 sekundy).

Mistrzynią Polski w slalomie została Karolina Sztokfisz, wyprzedzając drugą Aleksandrę Michalik (+ 0,55 sekundy) i trzecią Natalię Ficek (+ 0,62 sekundy).