18.10.2009 | Czytano: 1436

Children Cup

W słowackiej Niżnej rozegrany został międzynarodowy turniej „Children Cup”, w którym uczestniczyła drużyna KS Górale Nowy Targ. Młodzi nowotarżanie zajęli trzecie miejsce. To duży sukces, ponieważ turniej był dla zawodników z rocznika 1995 i 1996, a Podhalanie pojechali z chłopcami urodzonymi w 1997 roku i młodszymi.

Dla tych młodych chłopców turniej był niezwykle cenny. Mieli możliwość skonfrontowania swych umiejętności z Czechami i Słowakami, którzy prezentują odmienny styl gry. Pomimo sporej różnicy wieku chłopcy radzili sobie całkiem przyzwoicie, a braki w warunkach fizycznych nadrabiali ambicją i wolą walki. To dobry prognostyk przed sezonem. W turnieju uczestniczyło siedem drużyn, które podzielone zostały na dwie grupy. Grupa, w której zagrali nowotarżanie liczyła trzy zespoły. Górale zajęli drugie miejsce, ustępując zwycięzcy turnieju 1:7 oraz wygrywając z Horni Sucha B 4:1.

Po wyjściu z grupy trafili na Wiatr Ludźmierz, pokonując sąsiadów za miedzy 3:0. W półfinale trafili na drużynę, która nie jest jeszcze w ich zasięgu. Przewaga w każdym elemencie gry, spowodowała, że wysoko przegrali z Horni Sucha A 2:12. W meczu o trzecie miejsce jeszcze raz zmierzyli się z drugą drużyną Horni Sucha, wygrywając w pięknym stylu 6:2.

- Było to dobre przetarcie przed zbliżającą się ligą ogólnopolską, w której będziemy startować już pod innym sztandarem. Pragnę podziękować panom: Korczakowi, Jasierskiemu, Hamrolowi i Łopacie za wszelką pomoc jaką otrzymujemy od nich – powiedział trener.