24.02.2017 | Czytano: 1211

Wygrał na torze, który zbudował

W Jurgowie rozegrane zostały mistrzostwa Polski w snowboardzie w konkurencji snowboardcross. Na starcie stanęło 36 zawodniczek i 48 zawodników.

Budowniczym toru był Maciej Jodko, olimpijczyk z Vancouver i Soczi, który jest także trenerem. Trener okazał się lepszy od swoich uczniów. Wygrał zawody. Budowniczy znał na pamięć każdy odcinek trasy. Można rzec, że był w uprzywilejowanej sytuacji. – Przed startem tylko raz zjechałem – tłumaczy. - Zaprocentowało wieloletnie doświadczenie. W ostatnich dwóch latach zaledwie dwa razy byłem na desce.

Młodsi koledzy powinni się czerwienić, że pobił ich 34-letni zawodnik, który w ostatnich dwóch latach dwa razy był na desce! Na mecie okazał się szybszy od Macieja Wala i Macieja Sadowego, którzy znaleźli się na pudle. Medaliści reprezentują KS Ski Test Kraków.

Rywalizację kobiet wygrała ich koleżanka klubowa Dominika Wolska przed Zuzanną Smykała (AZS AWF Katowice) i Aleksandrą Michalik (AZS/ SMS Zakopane).