18.12.2016 | Czytano: 1245

Emocje na koniec mistrzostw

W ostatnim dniu mistrzostw Polski w łyżwiarstwie szybkim medale rozdano na dystansie 1500m i biegu masowym, który od igrzysk w Pjongczang 2018 będzie konkurencją olimpijską.

W wyścigu pań na 1500m zdecydowanie najlepsza była będąca w ostatnich tygodniach w świetnej formie Natalia Czerwonka. Wyprzedziła Luizę Złotkowską i Katarzynę Bachledę Curuś.

Wśród panów najszybciej ten dystans przebiegł Konrad Niedźwiedzki, który trochę niespodziewanie o ponad sekundę wyprzedził Jana Szymańskiego i Zbigniewa Bródkę.

Po raz pierwszy w programie MP znalazł się bieg masowy. Wielki emocje towarzyszyły rywalizacji kobiet, gdzie rzutem na taśmę wygrała Karolina Bosiek, zostawiając w tyle bardziej doświadczone koleżanki – Złotkowska i Woźniak. W męskim starcie Marcin Bachanek pokonał faworyta – Rolanda Cieślaka i Jana Świątka.

W klasyfikacji wieloboju (połączenie wyników z 4 biegów) pierwsze miejsce zajęli Katarzyna Woźniak, druga była Bachleda Curuś, a na najniższym stopniu podium stanęła Magdalena Czyszczoń. Rywalizację panów wygrał Adrian Wielgat wyprzedzając Cieślaka i Marcina Bachanka.