10.12.2016 | Czytano: 1267

Podwójnie polskie podium

Na torze Thialf w Heerenveen (Holandia) na podium stawali polscy panczeniści w zawodach Pucharu Świata.

Na dystansie 500m świetną formę utrzymał Artur Waś. Polak pobiegł w trzeciej parze. Jego przeciwnik – Koreańczyk Kim Jun-ho przewrócił się i nasz zawodnik musiał sam walczyć o jak najlepszy wynik. Waś dobiegł do mety z rezultatem 34,79 sekundy i pokonał go tylko biegnący w przedostatniej parze Rosjanin Rusłan Muraszow – 34,50.

W wyścigu drużynowym kobiet polska ekipa - Katarzyna Bachleda-Curuś, Natalia Czerwonka i Katarzyna Woźniak - pobiegła w trzeciej parze z Koreankami. Nasze zawodniczki uporały się z rywalkami przybiegając na metę kilka sekund wcześniej i tym samym wskoczyły na pierwszą pozycję. W kolejnej parze lepsze okazały się Japonki, które jako jedyne zeszły poniżej 3 minut oraz Niemki.

Z kolei w starcie drużynowym mężczyzn tym razem nasi reprezentanci uplasowali się dopiero na 7.lokacie. W końcówce osłabł Konrad Niedźwiedzki, co miało wpływ na ostateczny wynik polskich zawodników. Zwyciężyli Norwedzy, którzy o nieco ponad pół sekundy pokonali Holendrów.

Blisko podium była Natalia Czerwonka w biegu na 1500 metrów. Polska zajęła piąte miejsce (1.57,29), wygrała Holenderka Ireen Wust (1.55,34). Luiza Złotkowska zajęła 15. miejsce – 1.59,76.  W słabszej grupie B zwyciężyli Katarzyna Woźniak i mistrz olimpijski z Soczi Zbigniew Bródka.