04.12.2016 | Czytano: 1279

Astana szczęśliwsza

Artur Waś po raz dziewiąty w swojej karierze stanął na podium PŚ w łyżwiarstwie szybkim na dystansie 500m. Tym razem podczas zawodów w Astanie.

Waś pobiegł w trzeciej parze. Pierwsze 100m w czasie 9,46 sekundy, co było oczywiście najlepszym dzisiejszym wynikiem. Niestety na wirażu nastąpiło podparcie naszego zawodnika co na pewno spowodowało niewielkie straty. Na metę Polak wpadł z trochę gorszym wynikiem niż wczoraj – 34,68. Okazało się, że do końca rywalizacji szybciej pobiegli tylko dwaj Rosjanie: Rusłan Muraszow (34,52) oraz Paweł Kuliżnikow (34,59).

Udany występ zaliczyła, także Natalia Czerwonka, która zajęła wysokie 7.miejsce na dystansie 1500m. W grupie A biegła jeszcze Luiza Złotkowska. Polka uplasowała się na 14.pozycji.

W grupie A na 1500m mężczyzn oglądaliśmy, aż czterech Polaków. Niestety, tylko Jan Szymański zdołał zmieścić się do pierwszej „10” plasując się na 9.pozycji. Konrad Niedźwiedzki, który powrócił do startów po ciężkiej kontuzji został sklasyfikowany na 11.lokacie. Zbigniew Bródka i Sebastian Kłosiński zajęli odpowiednio 16. i 17.miejsce.