19.11.2016 | Czytano: 1190

Forma w lesie

Kolejne zawody z cyklu PŚ w Nagano i podobnie jak przed tygodniem bez znaczących sukcesów. Dodajmy, że biało –czerwoni startują w grupie słabszej.

Wyścig na pół kilometra mężczyzn zdominowali Holendrzy, którzy zajęli cztery pierwsze miejsca. Po wygranej w Harbinie kolejne zwycięstwo na 5000m dołożył będący w świetnej formie Sven Kramer. Za nim o 0,53 sekundy sklasyfikowany znów został Jorrit Bergsma. Polacy przed tygodniem zakończyli zmagania na dalekich pozycjach, dlatego tym razem rywalizowali w słabszej grupie B. Punkty do klasyfikacji PŚ udało się wywalczyć tylko Janowi Szymańskiemu, który uplasował się na 11miejscu. Roland Cieślak był 21., a Marcin Bachanek 25.

Na 3000m pań drugie zwycięstwo w tym sezonie odniosła Martina Sablikova (Czechy). Nasze panczenistki ścigały się w grupie B. Najlepsza z nich Luiza Złotkowska sklasyfikowana została na 8 miejscu. Tuż za nią znalazła się Katarzyna Bachleda-Curuś. Dwa punkty PŚ za 13 pozycję zdobyła jeszcze Magdalena Czyszczoń. 15. była Katarzyna Woźniak.