11.11.2016 | Czytano: 1412

Dobry występ Tokarczyka

AKTUALIZACJA Piotr Tokarczyk zajął ósme miejsce w Pucharze Europy w snowboardowej konkurencji slopestyle w gronie 72 startujących.

Ten wynik należy uznać za bardzo dobry. Nasz reprezentant za swój przejazd uzyskał 57,60 pkt. W drugim stracie Piotrkowi poszło znacznie gorzej. Nie udał mu się pierwszy przejazd. Zgromadził zaledwie 3,96 pkt, co dało mu ostatecznie 34 miejsce.

- Ze startu jestem bardzo zadowolony, gdyż to jest początek sezonu. W swoim przejeździe wykonywałem bardzo trudne ewolucje switch Bs900 i frontside 1080. Pierwszego dnia byłem na 8 pozycji, a drugiego dnia 34, ponieważ nie miałem czysto przejazdu. Na tej rangi zawodach mały błąd i nie wchodzi się do finałów - powiedział Piotr Tokarczyk.

Polacy różnie się prezentowali podczas dwudniowej rywalizacji. Znacznie gorzej niż Piotrek zaprezentował się Maksymilian Strąg, który był 57. i zdobył raptem 2,41 pkt. W gronie pań na starcie stanęło zaledwie 22 zawodniczek. Niestety występu Marii Kołakowskiej nie można uznać za specjalnie udany. Polka uzyskała 24 pkt i zajęła 16 miejsce.

W drugim stracie progres zanotował Maksymilian Strąg, który poprawił się o 10 lokat. Niestety nie był to rewelacyjny przejazd, gdyż uzyskał on 2,95 pkt. Maria Kołakowska również zaprezentowała się nieco lepiej. Polka zajęła 15. miejsce i uzyskała 25,60 pkt.