06.10.2016 | Czytano: 2991

Zwycięski Frydman

Piłkarze z Frydmana, uczniowie tamtejszej podstawówki, zwyciężyli w mistrzostwach MOS Pieniny w halowej odmianie futbolu. Czempionat rozgrywany był w Niedzicy.

Triumfatorzy oraz Kluszkowce, druga drużyna turnieju, wywalczyły sobie prawo występu w mistrzostwach powiatu. Mark Plewa, najmłodszy uczestnik turnieju (ur. 2006 roku, uczeń czwartej klasy) został wybrany MVP imprezy.

- Mark urodził się w Stanach Zjednoczonych, gdy miał cztery lata przyjechał do Polski – wyjawia organizator zawodów, Józef Dyda. –Chłopak mały, filigranowy, ale już o sporych umiejętnościach technicznych. Szybki, ruchliwy, z dobrym dryblingiem i przeglądem sytuacji. Jednogłośnie wybrany został najlepszym zawodnikiem. Zresztą jego drużyna, podobnie jak trzecia Szczawnica I, prezentowały najlepszy futbol. To zespoły o sporych umiejętnościach, radzący sobie w sytuacjach jeden na jeden czy dwa na jeden. Kluszkowce nastawiły się na grę z kontry, zaprezentowały bardziej siłowy futbol.

Wyniki
Frydman – Tylmanowa 3:1
Szczawnica I – Grywałd 1:0
Kluszkowce – Frydman 1:0
Szczawnica I – Tylmanowa 4:0
Grywałd – Kluszkowce 0:0
Frydman – Szczawnica I 3:2
Grywałd – Tylmanowa 2:1
Szczawnica I – Kluszkowce 0:0
Frydman – Grywałd 2:0
Kluszkowce – Tylmanowa 1:0
Kolejność: 1. Frydman, 2. Kluszkowce, 3. Szczawnica I, 4. Grywałd, 5. Tylmanowa.


Najlepszy zespół wystąpił w składzie: Bartłomiej Brynczka, Marcin Kopytko, Michał Krzyszkowski, Piotr Kutarnia, Mark Plewa, Jakub Frelich, Krzysztof Rusnaczyk, Dominik Sołtys, Radosław Tynus, Tomasz Żołądek. Opiekun Tomasz Brzyzek.

Stefan Leśniowski
 

Komentarzereklama