26.09.2016 | Czytano: 1061

Złote Wiosła rozdane(+zdjęcia)

W sobotę 24.września na torze kajakowym Pod Wyrem odbyły się 55. Międzynarodowe Regaty Kajakowe w Slalomie o Puchar Ziemi Sądeckiej oraz Regaty Slalomowe Młodzików o Złote Wiosło Finał Pucharu Polski i Ogólnopolskiej Ligii Młodzików.

Impreza odbyła się z udziałem i pod honorowym patronatem Anny Paluch Posłanki na Sejm RP, Jana Dyda Wójta Gminy i przy honorowym udziale Jarosława Stawiarskiego Wiceministra Sportu i Turystyki. Organizatorem Regat był Wójt Gminy Krościenko nad Dunajcem, Klub Sportowy Sokolica i NOZK i KS Start Nowy Sącz. W imprezie wziął udział również Jan Komorek Radny Rady Powiatu Nowotarskiego. Udział Jarosława Stawiarskiego Wiceministra Sportu i Turystyki w Regatach był okazją do rozmów na temat budowy przystani kajakowej w Krościenku n.D Wiceminister Jarosław Stawiarski wspólnie z Posłanką Anną Paluch i Wójtem Janem Dydą obejrzał teren byłej przystani kajakowej i rozmawiał o przyszłości kajakarstwa w Krościenku n.D. Uroczyste rozdanie nagród uświetniła swoją muzyką kapela Jaśka Kubika.

Organizatorzy dziękują strażakom z OSP Krościenko n.D, EXTREME SPORTS ADVENTURE SKY za pomoc w organizacji, Monice Włodarz z SP ZOZ w Krościenku n.D, za zabezpieczenie medycznej i” Kindze Pienińskiej” za przekazanie wody na sportowe zmagania.

Informacja prasowa organizatora

Komentarze

reklama