11.09.2016 | Czytano: 1503

Udane zakończenie PŚ kanadyjkarzy

Dwie polskie kanadyjkowe dwójki (C2) znalazły się w pierwszej dziesiątce finałowych zawodów Pucharu Świata w kajakarstwie slalomowym w słoweńskim Tacen.

Na szóstej pozycji uplasowali się bracia Filip i Andrzej Brzezińscy, a pozycję niżej - Piotr Szczepański i Marcin Pochwała. Na etapie półfinału odpadli Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak (15. pozycja). Finałowe zawody wygrali kuzyni Ladislav i Peter Skantar. Klasyfikację generalną PŚ zdominowały pary francuskie. Trójkolorowi zajęli trzy pierwsze miejsca na podium. Zwyciężyli Pierre Picco/Hugo Biso (253 pkt.), przed Nicolas Scianimanico/Hugo Cailhol (239) i Pierre-Antoine Tillard/Edern Le Ruyet (236). W pierwszej dziesiątce sklasyfikowano dwie polskie pary. Ósmą lokatę zajęli Piotr Szczepański i Marcin Pochwała (161), a 9. – Filip i Andrzej Brzezińscy (148).