17.07.2016 | Czytano: 1333

Złoto, srebro, brąz…

Złoto, srebro i brąz wywalczyli pienińscy kajakarze w mistrzostwach świata juniorów i młodzieżowców U23 w kajakarstwie slalomowym. Czempionat rozegrany został w Krakowie.

Medal z najszlachetniejszego kruszcu zdobyli bracia Andrzej i Filip Brzezińscy w C2 w kategorii U23. W pokonanym polu zostawili parę kanadyjkarzy z Krościenka - Marcina Wierciocha i Grzegorza Majerczaka, który bronili tytułu sprzed roku.

- Pozostał niedosyt – twierdzi Grzegorz Majerczak. – Nie ustrzegliśmy się błędów na bramkach. Dlatego najlepszy czas na zwycięstwo nie wystarczył.

Trzecie miejsce w C2 juniorów wywalczyła para Jakub Brzeziński, Kacper Szuba. To nie wszystkie sukcesy Polaków. Złoty krążek w K1 juniorek wywalczyła także Klaudia Zwolińska. Brązowy krążek w K1 mężczyzn wywalczył Wiktor Sandera. Wśród młodzieżowców srebro zdobyła również polska trójka podwójna w składzie A. Brzeziński - F. Brzeziński, Wiercioch - Majerczak, Wos-Wawryk. W kategorii K1 dopiero czwarte miejsce zajął Maciej Okręglak, który przygotowuje się do startu w nadchodzących igrzyskach w Rio. Polak popełnił błąd przy pokonywaniu bramek i zakończył rywalizację z czasem 84.31 (+4.76). Sporą niespodzianką było odpadnięcie w półfinale mistrza świata seniorów z Londynu, Jiri Prskavca. Trzecie miejsce zajęły także osady drużynowe, zarówno w K1 kobiet, jak i C2 mężczyzn.

Stefan Leśniowski
 

Komentarze

reklama