18.06.2016 | Czytano: 1279

Polacy poza finałami

We francuskim Pau rozgrywane są zawody Pucharu Świata w kajakarstwie górskim. Do dzisiejszych finałów Polacy się nie przebili. Najlepszy wynik uzyskał Dariusz Popiela, który stracił pozycję lidera w klasyfikacji generalnej PŚ.

Dariusz Popiela w tegorocznym cyklu Pucharu Świata spisuje się bardzo dobrze. Na inaugurację sezonu we włoskim Ivrea wywalczył brązowy medal, a do srebra zabrakło niespełna 0,2s. W La Seu de Urgel zajął dziewiąte miejsce. W Pau półfinale Popiela zanotował najlepszy występ wśród Polaków, jednak nie zdołał awansować finału. Wykręcił 21 czas. Michał Pasiut zakończył start na 30 pozycji, natomiast Maciej Okręglak, który w eliminacjach zanotował drugi wynik był dopiero 39. Zwycięzca krajowych kwalifikacji do igrzysk olimpijskich w Rio dwukrotnie ominął bramkę na trasie, za co został ukarany 100 punktami karnymi. W finale kajakarzy (K1) zwyciężył Hiszpan Samuel Hernanz. W klasyfikacji generalnej prowadzi Argentyńczyk Tomas Bersinger (124 pkt.), przed Czechem Vitem Prindisem (120) i Dariuszem Popielą (113).

Na półfinale start zakończył także Grzegorz Hedwig w C1. Skalsyfikowany został na 20 miejscu. W finale zwyciężył Słowak Aleksander Slafkovsky.