19.01.2009 | Czytano: 1657

Wspaniały weekend Dawidka

Świetnie spisali się zakopiańscy snowboardziści startujący w slalomie gigancie, rozgrywanym na stokach Krynica w ramach Pucharu Polski (I eliminacji OOM). Po raz kolejni zawodnicy F2 Dawidek Team udowodnili, że są najlepsi w Polsce. W każdej grupie stawali na podium.

W kategorii młodzik pierwsze miejsce wywalczył Piotr Tański, a trzeci był Maciej Guziak. W kategorii junior młodszy na najwyższym stopniu podium stanął Andrzej Leśniakiewicz, drugie miejsce zajął Piotr Długosz, a trzecie Oskar Szałas W pierwszej szóstce, na piątym miejscu uplasował się jeszcze Michał Hadaś. Andrzej i Oskar to pierwszoroczni juniorzy, jeszcze w zeszłym roku walczyli w kategorii młodzika, a teraz już nieźle poczynają sobie w starszej kategorii. Bardzo dobrze drugi przejazd pojechał Oskar, który wykręcił świetny czas i przeskoczył z piątej pozycji na trzecią.

W juniorkach młodszych trzecie miejsce wywalczyła Ewa Sichelska, a czwarte Aleksandr Wiesiołek, która także w tym roku przeszła z kategorii młodzik do junior młodszy.

Kategoria juniorek to dominacja zawodniczek Dawidka. Wygrała Olga Niemiec, a drugie miejsce zajęła Weronika Biela, która przeskoczyła z piątej pozycji, po pierwszym przejeździe. Piąta ostatecznie była Dominika Mus, która po ciężkiej kontuzji kolana wraca do sportu i już pokazuje, że może być groźna. Kolejne miejsca to: 9. Barbara Sztokfisz, 10.Oliwia Bom, 11. Maria Dawidek, 12. Roksana Bom. W finałowej piętnastce znalazło się aż siedem zawodniczek Dawidka.

W zawodach nie startowała czołowa zawodniczka F2 Dawidek Team, Aleksandra Król, która reprezentuje Polskę na mistrzostwach świata seniorów w Korei.

W kategorii junior drugie miejsce zajął Jędrek Derda, który prowadził po pierwszym przejeździe, ale poważny błąd w drugim, pozbawił go zwycięstwa. Na siódmej pozycji zawody ukończył Oskar Bom.

Kolejne zawody 24.01 w Nowym Targu na Długiej Polanie.

Tekst Stefan Leśniowski
Zdjęcie http://www.f2dawidek.pl/

Komentarze

reklama