10.05.2016 | Czytano: 2120

Maniowy najlepsze

- Tradycyjnie walkę o pierwsze miejsce stoczyły drużyny Maniów, Łapsz Niżnych i Tylmanowej. Pojedynki pomiędzy tymi drużynami były bardzo zacięte i stojące na wysokim poziomie – mówi Józef Dyda, organizator z ramienia PCK Gimnazjady w piłce nożnej o mistrzostwo Ośrodka Sportowego Szczawnica.

- Szczawnica odstawała poziomem od wspomnianej trójki, a niską przegraną w meczu z Maniowami zawdzięcza faktowi, że maniowianie, mając zapewnione pierwsze miejsce, wystąpili w rezerwowym składzie. Niepokoi fakt, że - nie pierwszy już raz - w zawodach nie wzięła udziału drużyna Gimnazjum Krościenko. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Wiktor Żołądź. Wyróżniał się dobrym wyszkoleniem technicznym, przeglądem sytuacji i bramkostrzelnością – zakończył Józef Dyda.

Wyniki
Gimnazjum Maniowy - Gimnazjum Łapsze Niżne 0:0
Gimnazjum Maniowy - Gimnazjum Tylmanowa 4:3
Gimnazjum Łapsze Niżne - Gimnazjum Szczawnica 5:0
Gimnazjum Tylmanowa - Gimnazjum Łapsze Niżne 3:2
Gimnazjum Tylmanowa – Gimnazjum Szczawnica 12:2
Gimnazjum Maniowy - Gimnazjum Szczawnica 4:2

Kolejność
1. Gimnazjum Maniowy
2. Gimnazjum Tylmanowa
3. Gimnazjum Łapsze Niżne
4. Gimnazjum Szczawnica

Miano najlepszej drużyny i prawo reprezentowania ośrodka w zawodach powiatowych wywalczyli: Paweł Bochnak, Dawid Budz, Przemysław Dziatkowicz, Kamil Gorlicki, Rafał Hagowski, Adam Plewa, Przemysław Plewa, Daniel Siedlarczyk, Jakub Sikora, Marek Sikora , Konrad Słowik i opiekun Zbigniew Jaworski.

Stefan Leśniowski
 

Komentarzereklama