15.09.2009 | Czytano: 2595

Nie ma mocnych na Topora (+zdjecia)

Ochotnica była miejscem piątej i szóstej eliminacji strefowej w trialu motorowym. W tej miejscowości reaktywowano w tym sezonie klub, który ma wielkie aspiracje i sporo zawodników, tych z doświadczeniem i tych, którzy dopiero zdobywają mistrzowskie szlify. Na starcie stanęło 36 jeźdźców, którzy mieli okazję ścigać się w naturalnym terenie. Była to odskocznia od sztucznych odcinków.

Kto był mocny na sztucznych sekcjach, także w terenie wyśmienicie sobie radził. Józef Topór Mądry, zawodnik AMK Gorce Sherco Team Nowy Targ), jak na mistrza Polski przystało, wprost zdeklasował rywali. Od pierwszego do ostatniego odcinak prowadził, systematycznie zwiększając przewagę w najsilniejszej klasie EXPERT. W piątej eliminacji złapał tylko siedem punktów karnych, w kolejnej jeszcze mniej, bo trzy. W obu przypadkach pokonał kolegę klubowego jeżdżącego w tym sezonie na Gas Gasie, Gabriela Marcinowa. Najpierw wygrał z nim różnicą dziesięciu punktów, a w kolejnej eliminacji dołożył mu jeszcze siedem „oczek”. Na trzecim stopniu podium w piątej eliminacji stanął uczeń Sherco Academy Rafała Luberdy, Michał Łukaszczyk. Zawody ukończył z 27 punktami karnymi. Dwa oczka mniej miał również uczeń Rafała Luberdy, Konrad Legutko, który w kolejnej eliminacji wdrapał się na najniższy stopień „pudła”, z 28 punktami karnymi. Łukaszczyk ( 42 pkt.) był piaty, przegrał z reprezentantem Smoka Kraków, Tomaszem Hajdukiem jedną „nogą”.

- Motocykliści rozpoczęli zawody w słońcu, a zakończyli w ulewnym deszczu – mówi szef grupy Sherco team, Rafał Luberda. - Sekcje w lesie natychmiast zamieniły się w jedno wielkie grzęzawisko. Na szczęście większość zawodników już ukończyła rajd. Rewelacyjnie pojechał Józef Topór Mądry, deklasując rywali. Potwierdził, iż w Polsce w tym roku nie było na niego mocnych. Cieszę się także z występu moich młodych wychowanków, którzy znaleźli miejsca na podium. Nowy Targ jeszcze raz potwierdził, iż w trialu motocyklowym nie ma sobie równych na krajowej arenie.

W klasie otwartej najlepszy był zawodnik Smoka Kraków, Tomasz Kuzak ( 2 pkt karne), który w następnej eliminacji zajął trzecie miejsce (8 pkt.). Wygrał jego kolega klubowy Adam Łanoszka ( 4 pkt.) przed wielokrotnym mistrzem kraju, nowotarżaninem Bogusławem Sieką ( 6 „oczek”). W piątej eliminacji drugie miejsce przypadło Józefowi Buczkowi (Trial Ochotnica), który tyle samo miał podpórek – osiem – co trzeci Wojciech Biel (AMK Gliwice).

Klasę Senior zdominował nowotarżanin Marek Pawlikowski. Popularny „Szary” na swojej Montesie w pierwszym wyścigu złapał tylko jedną „nogę”, a w drugim miał dwie podpórki. Obok niego w obu eliminacjach na „pudle” stali – Franciszek Niewiadomy (Trial Ochotnica) i Piotr Serek (AP Kraków).

Klasę Junior wygrał reprezentant AMK Gorce, Jakub Łukaszczyk, który z każdej eliminacji przywiózł po 4 punkty karne.

W klasie KJM na najwyższym stopniu podium stanęli: Paweł Lenart ( 10 pkt.) i Krzysztof Guroś z AMK Nowy Targ ( 6 pkt), który był drugi w piątej rundzie ( 13 pkt.). Drugie miejsce w szóstej eliminacji przypadło Robertowi Musiołowi ze Smoka ( 8 pkt.). Na najniższym stopniu podium stanęli: Jan Rajtar ( 14) i Oskar Tynus (9).