07.03.2016 | Czytano: 1124

Niedźwiedzki zaskoczył

Konrad Niedźwiedzki zakończył wielobojowe MŚ w łyżwiarstwie szybkim na ósmym miejscu i jako jedyny z Polaków awansował do finałowego wyścigu na najdłuższym dystansie. Pozytywnie nas zaskoczył.

Zakopiańczyk w berlińskiej imprezie był dwukrotnie na podium, zajmując trzecie miejsce w sprincie i drugie na 1500 metrów. Medali nie dostał, ale w klasyfikacji wielobojowej zajął ósmą lokatę, na której również ukończył finał na 10 km.

Na dwunastej i trzynastej lokacie zostali sklasyfikowani odpowiednio Jan Szymański i Zbigniew Bródka. Złoto MŚ dla Svena Kramera (Holandia). Na drugie miejsce przesunął się Sverre Lunde Pedersen (Norwegia), a z brązem tor w Berlinie pożegnał Jan Blokhuijsen.

Wśród kobiet zwyciężyła Martina Sablikova (Czechy), która wygraną zapewniła sobie świetnym wynikiem na 5000m. Na drugim miejscu uplasowała się Ireen Wust, a tuż za nią inna z Holenderek – Antoinette de Jong. Polki w starcie na 1500m zajęły miejsca w połowie stawki. W klasyfikacji wieloboju Natalia Czerwonka zakończyła zawody na 12., a Luiza Złotkowska na 14.lokacie.