09.02.2016 | Czytano: 1623

SN PTT 1907 Zakopane na drugim miejscu

W miniony weekend w Sanoku zostały rozegrane zawody w łyżwiarstwie szybkim w ramach XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W punktacji klubowej SN PTT 1907 Zakopane zajęło drugie miejsce. Zwyciężyła ekipa MKS Cuprum Lubin.

Zakopiańscy panczeniści na tej najważniejszej dla młodych łyżwiarzy imprezie wystąpili w składzie: Wiktoria Kubin, Dawid Burzykowski, Szymon Palka, Kamil Wszołek (juniorzy starsi), oraz Karolina Gąsienica Roj, Zofia Ustupska, Monika Scechura, Jan Wiercioch i Robert Zając. Ponadto w XXII OOM wystąpił Szymon Mrugała reprezentujący Poroniec Poronin.

Na drugie miejsce SN PTT 1907 Zakopane złożyły się wyniki indywidualne poszczególnych łyżwiarzy. Najlepiej spośród zakopiańskich zawodników zaprezentował się Dawid Burzykowski, który w punktacji wielobojowej wywalczył brązowy medal. Na poszczególnych dystansach Burzykowski był pierwszy na 500 metrów, zdobył srebrne medale na dystansach 1000 i 1500 metrów oraz był trzeci na 3000 metrów.

Dawid Burzykowski

Srebrny medal wywalczyła jeszcze drużyna juniorów starszych SN PTT 1907 w biegu drużynowy. I to był cały dorobek medalowy zakopiańskich panczenistów na tej imprezie. Blisko podium były też w wieloboju Wiktoria Kubin i Zofia Ustupska, które ostatecznie uplasowały się na czwartych miejscach. Mówiąc o bliskości podium mamy na uwadze zajęte przez te łyżwiarki miejsca bo wynikowo obie nasze panczenistki sporo ustępowały rywalkom. Gwiazdami Olimpiady Młodzieży w Sanoku byli: Kaja Ziomek z Cuprum Lubin, Karolina Bosiek z UKS Dziewiątki Tomaszów Mazowiecki, Artur Janicki z UKS Błyskawicy Domaniewice i Gaweł Oficjalski z MKS Zryw Słomczyn zwycięzcy wielobojów w swoich kategoriach wiekowych i zdobywcy większości pierwszych miejsc na dystansach. Większość medalistów tegorocznej OOM uczy się i trenuje w zakopiańskiej Szkole Mistrzostwa Sportowego, ale reprezentuje inne regiony, inne kluby i po zakończeniu nauki w SMS raczej pod Tatrami nie zostanie.