05.12.2015 | Czytano: 990

Tuż za podium

Luiza Złotkowska, Natalia Czerwonka i Katarzyna Woźniak zajęły czwarte miejsce w drużynówce podczas Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim.

Polki pobiegły w pierwszej parze ze słabszymi Chinkami i osiągnęły przyzwoity czas 3.02,20. Bój o zwycięstwo stoczyły Holandia i Korea Południowa. Niespodziewanie to Azjatki okazały się minimalnie lepsze w bezpośrednim wyścigu i mogły cieszyć się z wygranej.

Piotr Michalskiego na dystansie 1000m zajął 19.miejsce i wypadł do grupy B na następne zawody. Za to w grupie A będzie biegł Konrad Niedźwiedzki – drugi w grupie B. Na 1000m kobiet dwa punkty PŚ wywalczyła Natalia Czerwonka sklasyfikowana na 8. miejscu. Dopiero 17. była Aleksandra Kapruziak. Z kolei na 5000m mężczyzn odległe lokaty zajęli Piotr Puszkarski (19.miejsce), Adrian Wielgat (20.) i Jan Szymański (dyskwalifikacja).