02.09.2009 | Czytano: 1456

Niski lot „orłów”

W Jakuszycach rozegrano dziesiątą edycję Eska Fujifilm Bike Maratonu. Na starcie stanęło blisko 800 kolarzy, którym przyszło zmierzyć się z Górami Izerskimi. Wśród nich skąpa ekipa Górskich Orłów Kelly’s Team Nowy Targ. Być może dlatego był to ich najgorszy występ. Drużynowo zajęli dopiero 15. miejsce, najgorsze w tegorocznych startach, gromadząc zaledwie 2077 punktów. Występ ten sprawił, iż klasyfikacji generalnej Kelly’s Team spadł z drugiego na czwarte miejsce.

Na najdłuższym dystansie Giga wystartowała tylko dwójka kolarzy – Tomasz Ziembla i Dawid Nowicki. Pierwszy minął metę na 12., a drugi na 16. pozycji w kategorii M2. Niemniej w „generalce” plasują się w samym czubie. Nowicki jest trzeci, a Ziembla – czwarty. W Jakuszycach zabrakło Mirka Bieniasza, który w klasyfikacji po 10 etapach zajmuje trzecie miejsce w M3. Te same pozycje okupują: Anna Kowalczyk w K2 i Katarzyna Galewicz w K3.

Na dystansie Mega trzech zawodników stanęło na podium w Jakuszycach. Drugi w M3 był Mariusz Ciekliński, który w punktacji łącznej przewodzi stawce. W M1 trzeci czas uzyskał Konrad Bochenek, lider klasyfikacji generalnej. Drugi linię mety przeciął Mieczysław Berezik w M5, który również w „generalce” przewodzi stawce. W M2 bardzo liczono na Alberta Głowę, ale ten dopiero ósmy przekroczył linie mety, a Mateusz Wzorek ukończył zmagania na 29. pozycji. Nie stratowała Elżbieta Spławska, która jest liderką kategorii K3.