01.09.2009 | Czytano: 1421

Tasz wicemistrzem Polski

Najważniejsza impreza Downhillowa 2009 - Mistrzostwa Polski w kolarstwie zjazdowym rozgrywana pod szyldem Diverse Downhill Contest odbyła się w Ustroniu. Świetnie spisał się zakopiańczyk Szymon Tasz, reprezentant SN PTT, który wywalczył wicemistrzowski tytuł w kategorii Masters.

Diverse Downhill Contest to największy cykl imprez downhillowych w Polsce, który obejmuje trzy Puchary Polski oraz mistrzostwa Polski. Główna impreza sezonu rozegrana została na bardzo trudnej trasie, która wymagała od zawodników sporych umiejętności technicznych. Zawodnicy, którzy ścigali się z czasem i trasą zbudowaną z naturalnych i sztucznych przeszkód, mieli do pokonania odcinki leśne o bardzo dużym stopniu nachylenia, z muldami i ziemnymi bandami. Fragmenty odcinków wymagały od zawodników dużej precyzji, bowiem musieli się zmieścić w ciasnych zakrętach między drzewami, z wystającymi korzeniami. Były odcinki siłowe wymagające od zawodników kondycji, nie zabrakło również najbardziej widowiskowych elementów w postaci skoczni. Najlepsi wykonywali na nich bardzo długie skoki. Lądowali kilkanaście metrów od skoczni. Najlepsi zawodnicy trasę pokonali w ok. 4 minut i 30 sekund. W tego typu zawodach oznacza, że trasa była bardzo długa i wymagająca.

Nasz jedyny medalista Szymon Tasz pokonał ją w 4 minuty i 36 sekund. Siedem sekund był wolniejszy od Wojciecha Koniuszewskiego z Białegostoku.