14.11.2015 | Czytano: 1106

Wystartował Puchar Świata

Na olimpijskim torze w Calgary rozpoczął się nowy sezon Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim. Patrząc na wyniki polskich panczenów w poprzednich latach możemy liczyć na sukcesy. Taki przynajmniej sygnał płynął z przygotowawczych startów, w których bito rekordy Polski i życiowe.

W gronie startujących byli panczeniści z naszego regionu – Urszula Włodarczyk i Konrad Niedźwiedzki oraz tacy, którzy do niedawna reprezentowali Poroniec Poronin. Włodarczyk ścigała się na 3 km w grupie B i zajęła 18 miejsce pokonując dystans w czasie 4:13.87, na 15 pozycji ukończyła zmagania Aleksandra Gross (4:13.40), a tuż za nią sklasyfikowana została Luiza Złotkowska (4:13.59). Triumfowała, startująca w grupie A, Czeszka Martina Sablikova (3:57.21).

Bieg na 500 m wygrał faworyt Paweł Kuliżnikow. Wynikiem 34.11 ustanowił rekord Rosji. Poprawił własne osiągnięcie sprzed kilku dni (34.27). Artur Waś był siódmy 34.64. W grupie B Artur Nogal był dziesiąty (35.08), a Piotr Michalski czternasty (35.27).
Konrad Niedźwiedzki wystartował na dystansie 5 km. To nie jego dystans. W grupie B „wykręcił” dwunasty czas (6:28.21). W grupie A nie zawiódł faworyt Holender Sven Kramer. Dystans 5 km pokonał w 6.08.61. Jan Szymański zajął dwunaste miejsce, rezultatem 6.24.21.