23.10.2015 | Czytano: 346

Kobieta zmienną jest

W Niedzicy rozegrano mistrzostwa powiatu nowotarskiego w halowej piłce nożnej dziewcząt uczęszczających do szkół podstawowych. Mistrzowski tytuł powędrował do Sromowiec Wyżnych. Drużyna ta reprezentować będzie powiat w zawodach strefowych.

W turnieju wzięło udział pięć placówek szkolnych. Nie stawiła się ekipa z nowotarskiej „czwórki”.

- Po pierwszym meczu wydawało się, że kandydat do mistrzostwa jest tylko jeden, drużyna z Szaflar – mówi organizator, Józef Dyda. – Świetnie się prezentująca, grająca chłopięcy futbol, oparty na dobrej technice i organizacji gry. Niestety sprawdziło się powiedzenie, że kobieta zmienną jest. W kolejnym meczu szaflarzanki zawiodły. Odnosiło się wrażenie, że na parkiet wybiegła całkiem inna drużyna niż ta, która w inauguracyjnym występie ograła Spytkowice. Sromowce Wyżne zagrały prostą piłkę, skupiły się na defensywie, z jedną zawodniczką na desancie. To ona rozstrzygnęła losy spotkania. Z dziesięciu okazji wykorzystała dwie i to wystarczyło, by ograć ekipę z Szaflar. Ciekawy turniej, bo w każdym meczu można było się spodziewać różnego wyniku. Jak to u kobiet świetne momenty przeplatały się kiepskimi. Harkabuz był objawieniem turnieju. Bardzo ambitna ekipa, walcząca z determinacją o każdy skrawek boiska. Drugie miejsce jest sporą niespodzianką. MVP turnieju została Aleksandra Pawlikowska (Szaflary), zawodniczka obdarzona strzałem z obu nóg, z świetnym dryblingiem.

Szaflary – Spytkowice I 4:0
Harkabuz – Grywałd 1:0
Sromowce Wyżne – Szaflary 2:0
Grywałd – Spytkowice I 2:1
Sromowce Wyżne – Harkabuz 1:1
Szaflary – Grywałd 2;1
Harkabuz – Spytkowice I 3:2
Sromowce Wyżne – Grywałd 3:0
Harkabuz – Szaflary 2:2
Sromowce Wyżne – Spytkowice 5:0

Kolejność
1. SP Sromowce Wyżne
2. SP Harkabuz
3. SP Szaflary
4. SP Grywałd
5. SP Spytkowice I

Mistrzostwo wywalczyły: Magdalena Groń, Oliwia Grywalska, Julia Janczy, Natalia Janczy, Kinga Kołodziej, Izabela Kret, Gabriela Olejarz, Karolina Pierwoła, Natalia Przybysz, Karolina Węglarz. Opiekun Wojciech Kowalczyk.

Stefan Leśniowski
 

Komentarze

Lp Drużyna Mecze Punkty
1. Przełęcz Łopuszna 11 30
2. Bór Dębno 11 30
3. Gorc Ochotnica 11 25
4. Gronik Gronków 10 17
5. Łęgi Nowa Biała 11 16
6. KS Luboń Skomielna Biała 11 15
7. Spisz Krempachy 10 13
8. Watra II Białka Tatrzańska 11 12
9. ZOR Frydman 10 7
10. Spływ Sromowce Wyżne 11 6
11. KS Husarz Łapsze Wyżne 11 3
zobacz wszystkie tabele
reklama