19.09.2015 | Czytano: 645

Dwie kwalifikacje do Rio

Natalia Pacierpnik w K1 oraz reprezentacji Polski w C2 wywalczyli kwalifikacje olimpijskie w pierwszym dniu finałów mistrzostw świata w kajakarstwie górskim.

Pacierpnik nie zdołała przedostać się do finałowej dziesiątki, ale 23 pozycja w półfinałach wystarczyła do tego, by zapewnić Polsce przepustkę do Rio. W walce o medale najlepiej poradziła sobie Katerina Kudejova z Czech, która wyprzedziła o ponad dwie sekundy Ricardę Funk i Melanie Pfeifer z Niemiec.

Świetnie w rywalizacji mężczyzn w C2 radziły sobie polskie osady. Biało-czerwoni w komplecie zakwalifikowali się do finałowej stawki, zapewniając nam kolejną kwalifikację olimpijską. W półfinałowych przejazdach z dobrej strony pokazali się Filip i Andrzej Brzezińscy, którzy weszli do najlepszej dziesiątki z drugim wynikiem. W walce o medale nie poradzili sobie już jednak tak dobrze i ostatecznie zostali sklasyfikowani na dziewiątym miejscu, tuż za dwiema pozostałymi polskimi parami: Piotrem Szczepańskim i Marcinem Pochwałą oraz Michałem Wierciochem i Grzegorzem Majerczakiem. Zwyciężyła dwójka z Niemiec: Anton/Benzien.

W drużynowej walce C2 polscy reprezentanci zajęli czwartą lokatę. Złoto dla Francji.

Stefan Leśniowski
 

Reklama

Komentarze

reklama