16.09.2015 | Czytano: 583

Kanadyjkarze w komplecie

Polskie pary (C2) awansowały w komplecie do półfinału mistrzostw świata w kajakarstwie górskim, które odbywają się w Lee Valley. W pierwszym dniu rywalizowali kanadyjkarze i panie w K1.

Najlepiej w eliminacjach wypadli Filip i Andrzej Brzezińscy. Nasi mistrzowie świata juniorów wykręcili dziesiąty czas. Eliminacje zakończyły się bez większych niespodzianek. Zwyciężyła zdecydowanie najlepsza para na świecie – Klauss/Peche (Francja), przed swoimi rodakami – Picco/Biso (+0.28). W pierwszym przejeździe awans do półfinału uzyskali Filip i Andrzej Brzezińscy oraz Piotr Szczepański i Marcin Pochwała, którzy mieli piętnasty czas. Start nie wyszedł parze Michał Wiercioch/Grzegorz Majerczak (22 miejsce). Aktualni mistrzowie świata U23 musieli szukać swojej szansy w drugim przejeździe. Na szczęście ją znaleźli. Piąty wynik (94.26) dał upragniony półfinał.

Bardzo szczęśliwie zakończył się drugi przejazd eliminacyjny kajakarek (K1). Do półfinału z dziesiątym, czyli ostatnim dającym prawo awansu miejscem wskoczyła Natalia Pacierpnik. Pokonała jedenastą Włoszkę Horn, różnicą zaledwie 4 setnych sekundy. Natalia przedłużyła szansę wywalczenia dla Polski kwalifikacji olimpijskiej. Niestety odpadła mistrzyni Europy juniorek - Klaudia Zwolińska.

Stefan Leśniowski
 

Reklama

Komentarze

reklama