20.08.2015 | Czytano: 2155

Siłowanie w Zajeździe...(+zdjęcia)

15 sierpnia w Zajeździe Chyżne odbyły się zawody w siłowaniu na rękę. W imprezie wzięli udział amatorzy oraz profesjonalni zawodnicy - gościł u nas m.in medalistów Mistrzostw Polski oraz medalistów Mistrzostw Świata.

Najliczniejszą grupą były Niedźwiedzie Orawy. Zawodnicy z naszego regionu trenujący w Jabłonce pod okiem Jakuba Janczego zdobyli czołowe miejsca podczas zawodów.

W pierwszej konkurencji "siłowanie na rękę" wygrał Natan Kajdas (23 lata) zawodnik Tytana Jaworzno, 2 miejsce zajął Piotr Harkabuzik (18 lat) z Niedźwiedzi Orawy, na trzeciej pozycji uplasował się Stanisław Gołdyniak (26 lat) zawodnik Niedźwiedzi Orawy.

Wyniki siłowania na rękę:
1. Natan Kajdas (Tytan Jaworzno / waga 100 kg / wiek 23 lata / staż treningowy 12 lat)
2. Piotr Harkabuzik (Niedźwiedzie Orawy / waga 96 kg / wiek 18 lat / staż treningowy 3 lata)
3. Stanisław Gołdyniak (Niedźwiedzie Orawy / waga 77,7 kg / wiek 23 lata / staż treningowy 3 lata)
4. Paweł Kąś (waga 84,5 kg / wiek 30 lat)
5. Krzysztof Czernik (Niedźwiedzie Orawy / waga 81 kg / wiek 28 lat / staż treningowy 3 lata)
6. Grzegorz Polaczek (Niedźwiedzie Orawy / waga 69 kg / wiek 23 lata / staż treningowy 2 lata)
7. Grzegorz Palenik (waga 95 kg / wiek 40 lat)
8. Damian Kuczkowicz (waga 90 kg / wiek 29 lat)
9. Paweł Paniak (Niedźwiedzie Orawy / waga 70 kg / wiek 18 lat / staż treningowy 3 lata)
10. Damian Paluch (waga 75 kg / wiek 16 lat / staż treningowy 1 rok)
11. Grzegorz Borek (waga 75 kg / wiek 23 lata)
12. Patryk Kubacka (Niedźwiedzie Orawy / waga 68 kg / wiek 16 lat / staż treningowy 3 lata)
13. Jakub Kowalczyk (Niedźwiedzie Orawy / waga 62 kg / wiek 20 lat / staż treningowy 6 miesięcy)
14. Damian Wilczek (waga 68,5 kg / wiek 19 lat)

Drugą konkurencją było podnoszenie 38 kilogramowego gryfu na czas, konkurencję wygrał Stanisław Gołdyniak z czasem 42,68 sek, 2 miejsce zajął Piotr Harkabuzik z czasem 37,19 sek na 3 miejscu uplasował się Dariusz Sala z wynikiem 36,43 sek.