26.07.2015 | Czytano: 1076

Dobry start biało –czerwonych w Solkan

W słoweńskiej miejscowości Solkan rozegrano szóstą i siódmą rundę Pucharu Europy juniorów w kajakarstwie górskim. Dobrze zaprezentowali się nasi reprezentanci, którzy piętnaście razy stawali na podium.

Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stanęła zawodniczka Spływu Sromowce Wyżne Justyna Janczy. Najszybsza była zarówno w sobotniej jak i niedzielnej rywalizacji 18-latek w kanadyjkach jedynkach. W tej samej konkurencji wśród 16 -latków dwukrotnie triumfował Kacper Sztuba, a Artur Kolat w sobotę był trzeci, nazajutrz lokatę wyżej. Wśród 18-latków w kanadyjce Przemysław Nowak w sobotę był najszybszy, a w niedzielę miał trzeci czas przejazdu. Z kolei Dominik Janur plasował się na miejscach pięć i cztery.

Dwa razy na drugim stopniu podium stanęła kanadyjka dwójka U18 – Hubert Wawryk i Michał Woś,  Również dwa razy na najwyższym stopniu stawał Adam Kozub w C-1, ale dla zawodników 23-letnich.

W kajakach jedynkach wśród 18 –latek Kinga Czernek w sobotę wykręciła trzeci czas zawodów, a w niedzielę była najszybsza. Dwukrotnie na piątej pozycji przejazdy kończyła Aniela Wiecheć. Z kolei Edyta Rosiek niedzielne zawody ukończyła na czwartej pozycji. W rywalizacji chłopców bez medalowych sukcesów. W sobotę czwarty był Krzysztof Majerczak, a dwie pozycje niżej sklasyfikowano Jakuba Brzezińskiego. Z kolei w niedzielnych zawodach na ósmej pozycji znalazł się Wiktor Sandera, a Krzysztof Majerczyk na 12 miejscu. W K-1 16- latków w sobotę na trzecim miejscu uplasował się Marcin Janur. W rywalizacji młodzieżowców Aleksandra Pasiut okupiła szóstą i piątą lokatę.