19.07.2015 | Czytano: 859

Jedno zwycięstwo

Na torze kajakowym w Augsburgu rozegrano kolejną rundę Pucharu Europy juniorów w kajakowym slalomie. Biało –czerwoni odnieśli tylko jedno zwycięstwo.

Na najwyższym stopniu podium stanął Kacper Sztuba w C-1 U16. To było jedyne podium naszych młodych reprezentantów. Obsada była mocna, bo równolegle rozgrywane były mistrzostwa Niemiec. Tuż za podium, na czwartym miejscu, uplasował się Przemysław Nowak w C-1 U18. W tej konkurencji pierwszą dziesiątkę zamknął Mateusz Janur. W rywalizacji 18-latek Justyna Janczy uplasowała się na szóstym miejscu.

W rywalizacji juniorek U18 w kajakowej jedynce na szóstej pozycji zawody ukończyła Kinga Czernek, a sześć pozycji niżej sklasyfikowana została Aniela Wiecheć. W juniorach tejże kategorii wiekowej na dziewiątej pozycji zameldował się Krzysztof Majerczak, a pozycję niżej zajął Wiktor Sandera. Wśród 16-latków dziewiąte miejsce zajął Marcin Janur.