28.06.2015 | Czytano: 1225

Brzezińscy na piątym miejscu w PŚ

Również w ostaniem dniu żadna z polskich załóg nie stanęła na podium Pucharu Świata w kajakarstwie górskim, który rozgrywany był na torze Kolna w Krakowie.

W kanadyjkach dwójkach tylko bracia Filip i Andrzej Brzezińscy zakwalifikowali się do finału. „Wykręcili” czwarty rezultat 99,13 z dwoma sekundami karnymi. W finale popełnili jednak dwa błędy; na trzeciej bramce pierwszy, a na jedenastej drugi i prysły marzenia o dobrym rezultacie. Zajęli piąte miejsce.

Sztuka awansu do finału nie udała się Michałowi Wierciochowi i Grzegorzowi Majerczakowi, którzy na bramce zielono –białej z numerem 19 złapali 50 punktów karnych. Dołożyli do tego jeszcze trzy „dwójki” i było po sprawie. Dość pechowo, bo na 11 miejscu, ostatnim nie premiującym do finałowych zmagań, znaleźli się Piotr Szczepański i Marcin Pochwała.

W kajakowej jedynce w finale, z trzecim półfinałowym czasem, zakwalifikowała się Natalia Pacierpnik. Niestety w finale nie powtórzyła wyniku. Już na piątej bramce po raz pierwszy się pomyliła, a drugi raz na szesnastej. Sklasyfikowana została na siódmej pozycji.