22.06.2015 | Czytano: 760

Drugie złoto kajakarzy

Drugi zloty medal „wypływali” nasi kajakarze w Pucharze Świata, który rozegrany został w Pradze. Pierwszy zdobyła drużyna męska K1x3, o czym już informowaliśmy.

Drugi, w znakomitym stylu, wywalczyła drużyna kanadyjkarzy C2x3 - Piotr Szczepański/Marcin Pochwała, Michał Wiercioch /Grzegorz Majerczak oraz Filip i Andrzej Brzezińscy. Nasi zawodnicy pokazali klasę, uzyskując świetny czas 113, 52s , bez „złapanych” 2 punktów karnych najlepszy czas zawodów.

Indywidualnie najwyżej dotarła dwójka Szczepański /Pochwała, którzy zakończyli udział w Pucharze na szóstym miejscu.

Zespołowi naszych dziewcząt w składzie - Natalia Pacierpnik, Klaudia Zwolińska i Sara Ćwik - nie udało się powtórzyć sukcesu z Markkleebergu, gdzie zdobyła srebrny medal mistrzostw Europy. W Pradze zajęły piąte miejsce.

W najbliższy weekend karawana Pucharu Świata przyjedzie do Krakowa. Na obiektach przy Kolnej, po raz pierwszy w historii polskich kajaków, rozegrana zostanie druga edycja tej międzynarodowej imprezy.