10.06.2015 | Czytano: 844

Pięć zwycięstw

Na torze Wietrznica w Zabrzeżu rozegrano mistrzostwa Małopolski w kajakarstwie górskim. Przedstawiciele naszego regionu mogą być zadowoleni. Drużynowo Pieniny Szczawnica zajęły drugie miejsce, z dorobkiem 177 punktów. Lepsi od szczawniczan okazali się slalomiści ze Startu Nowy Sącz (401 pkt.).

Na siódmej pozycji sklasyfikowano Spływ Sromowce Ważne (20), a dwie pozycje niżej Sokolicę Krościenko (8). Indywidualne „nasi” odnieśli pięć zwycięstw.

Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stawała Małgorzata Mędoń. Wygrała konkurencje K-1 i C-1 młodziczek. W kanadyjce jedynce najszybszy i najlepszy przejazd z młodzików miał Kacper Zachwieja (Pieniny).

Na najwyższy stopień podium wdrapała się także Justyna Janczy (Spływ Sromowce Ważne) w rywalizacji juniorek w kanadyjce jedynce. W tejże konkurencji wśród seniorek najszybsza była Ewa Hurkala (Pieniny).

Medale srebrne zawisły na szyjach - Wiktora Czai (Pieniny) po rozegraniu konkurencji C1 juniorów oraz C-2 juniorów – Rafał Sarata i Konrad Szymanek (Pieniny). Ten ostatni w C-1 dopłynął na czwartej pozycji. Wicemistrzowski tytuł wywalczył również w w K-1 junior Krzysztof Majerczyk (Pieniny).

Na najniższym stopniu podium stanął Bartłomiej Szymanek i Kacper Zachwieja w C-2 młodzików.

W K-1 młodzików reprezentanci Pienin zajmowali miejsca od 7-10, w kolejności – Mikołaj Mastalski, Bartłomiej Szymanek, Jakub Dyda i Wiktor Regiec. W juniorach na czwartym miejscu uplasował się Kacper Majerczyk (Pieniny), a tuż za nim Jarosław Zaziębło (Sokolica Krościenko) i Rafał Sarata (Pieniny).