30.09.2012 | Czytano: 1057

Stuprocentowi

W rewanżowym spotkaniu o mistrzostwo pierwszej ligi hokeja na lodzie Podhale, po raz drugi, pokonało sosnowiecką „szkółkę”. Tym razem do „kółka”. Miejscowi nie mieli nic do powiedzenia. Byli jedynie bladym tłem dla popisów nowotarżan.

- Przewyższaliśmy gospodarzy w każdym elemencie hokejowej sztuki, w jeździe na łyżwach, operowaniu kijem, przygotowaniem fizycznym – mówi trener Podhala, Marek Ziętara. – Przebieg meczu był podobny do wczorajszego. Atakowaliśmy non stop, stwarzaliśmy mnóstwo wyśmienitych sytuacji. W pierwszej tercji nie mogliśmy się jeszcze wstrzelić. Po przerwie już poszło. Dobrze pracowaliśmy przed bramkarzem. Szybko zdobyliśmy gole i kontrolowaliśmy przebieg spotkania. Niemniej nad skutecznością będziemy musieli pracować. W czystych sytuacjach musimy być stuprocentowi.

SMS PZHL Sosnowiec – MMKS Podhale Nowy Targ 0:8 (0:1, 0:4, 0:3)
0:8 K. Kapica ( M. Michalski, Bryniczka) 58:00 w przewadze

Sędziowali: Kupiec – Bucki (Oświęcim), Radzik (Krynica).

Podhale: Rajski ( 40:00 Niesłuchowski) – Łabuz, Mrugała, Zarotyński, Neupauer, Biela – K. Kapica, Landowski, M. Michalski, Bryniczka, F. Wielkiewicz - Tomasik, Gaczoł, Ištocky, Wcisło, Bomba – Szal, Wojdyła, R. Mielniczek, D. Kapica, Stypuła. Trener Marek Ziętara.