19.05.2024 | Czytano: 3283

Klasa Okręgowa: Problemy Wiatru. W szlagierze podział punktów. (+ zdjęcia)

Rozpędzona Babia Góra wywozi z Ludźmierza komplet punktów. W Rabie Wyżnej wicelider napotkał godnego siebie przeciwnika.

Jordan Jordanów – Turbacz Mszana Dolna 4:2 (2:0)
1:0 samobójcza 2 po rzucie rożnym
2:0 Gancarczyk 10
2:1 Psutka (Lach) 51
3:1 Hanusiak (Gancarczyk) 61
4:1 Wróbel 65 po rzucie wolnym
4:2 Żmuda 85
Jordan: Teper – Tyrpa, J. Bachul, Ryś, K. Dziadkowiec, Moskalski (60 Sieg), Jochymek (60 Wójciak), Wróbel (82 Porębski), Hanusiak (72 Radoń), P. Bachul, Gancarczyk (82 Brzana)
Turbacz: Kordeczka – Żmuda, G. Szynalik, Majchrzak, Skolarus (35 Kowalczyk), M. Szynalik (70 Tarasek), Wacławik, Lach, Gniecki, Psutka, J. Dziadkowiec

Lider z Jordanowa nie pozwolił sobie na potknięcie w starciu z Turbaczem. Gospodarze świetnie weszli w ten mecz, a wypracowaną zaliczkę utrzymali do końcowego gwizdka arbitra.

2 – GOL 1:0! Po dośrodkowaniu Wróbla z rzutu rożnego, główkował K. Dziadkowiec. Niefortunnie interweniujący obrońca gości, nabija kolegę z drużyny przez co piłka wtacza się do sieci.
5 – Jordan chciał pójść za ciosem. Strzał Wróbla, doskonale paruje Kordeczka.
7 – W sytuacji sam na sam myli się Hanusiak.
10 – GOL 2:0! Po świetnej indywidualnej szarży Moskalskiego, na raty do bramki przeciwnika trafia Gancarczyk.
19 – Korner dla Turbacza. Po mocnym dośrodkowaniu, J. Dziadkowiec główkuje tuż obok słupka.
22 – Potężny strzał Hanusiaka stempluje boczny pręt bramki.
25 – Nieudana próba lobu w wykonaniu Tyrpy.
26 – Kolejne zagrożenie po wrzutce Wróbla z rzutu rożnego. Kordeczka mija się z futbolówką, a zaskoczony P. Bachul uderza bardzo nieczysto.
29 – Doskonała okazja przed Turbaczem. Lach zgrywa do Żmudy, którego uderzenie na poprzeczkę paruje Teper.
32 – J. Dziadkowiec wymanewrował defensorów Jordana, po czym kropnął minimalnie niecelnie.
42 – Jeden z obrońców gości wybija futbolówkę przed linia bramkową po próbie Wróbla.
44 – W sytuacji sam na sam z Gancarczykiem, obronną ręką wychodzi Kordeczka.
45 – J. Dziadkowiec z rzutu wolnego mija mur graczy Jordana, ale zostaje zatrzymany przez ich golkipera.
51 – GOL 2:1! Turbacz szybko łapie kontakt po przerwie. Po podaniu Lacha, na listę strzelców wpisuje się Psutka.
53 – W dogodnej okazji minimalnie pomylił się Gancarczyk.
61 – GOL 3:1! Aktywny Gancarczyk oszukał dwóch rywali, po czym zagrał kontrujące podanie w kierunku Hanusiaka. Mierzony strzał pomocnika gospodarzy pokonuje Kordeczkę.
65 – GOL 4:1! Mocne uderzenie z rzutu wolnego Wójciaka, przed siebie wypluwa Kordeczka. Nabiegający Wróbel skutecznie dobija z najbliższej odległości.
69 – Kapitalną paradą popisuje się Teper.
85 – GOL 4:2! Żmuda efektownym strzałem z 25 metrów daje drugiego gola Turbaczowi.

Lubań Tylmanowa – Huragan Waksmund 1:3 (1:0)
1:0 S. Gołdyn 40
1:1 R. Antolak 47 z rzutu karnego
1:2 R. Antolak (Chowaniec) 57
1:3 Kawula 62
Lubań: H. Gołdyn – Ligas, Ziemianek, Hebda (63 Noworolnik), Świtecki (77 Matyszok). H. Michałczak, Lizoń, S. Gołdyn (88 Zacher), D. Michałczak, Kurnyta, Adamczyk
Huragan: G. Antolak – Mlak, Stawicki, Jurzec, Mucha, Mroszczak (78 Śmiałek). Pragnący, R. Antolak, Siuta (56 Chmielak), Kawula (72 Jandura), Chowaniec

Niewykorzystane sytuacje zemściły się na Huraganie podczas pierwszej połowy. Goście dwukrotnie obijali poprzeczkę rywala, a sami stracili gola w 40 minucie. Po przerwie, nie było już wątpliwości kto jest lepszy w tym spotkaniu. Zdeterminowani przyjezdni szybko zdobyli trzy gole i do ostatniej minuty kontrolowali przebieg meczu.

5 – Huragan przed szansą objęcia prowadzenia. Pechowo dla gości, strzał Chowańca z okolicy 20 metra zatrzymuje się na poprzeczce.
14 – Po wrzutce z bocznego sektora na bramkę uderzał Mlak. Kapitalna parada H. Gołdyna ratuje Lubań przed stratą gola.
22 – Próba Chowańca z dystansu była zbyt lekka by zaskoczyć bramkarza rywala.
32 – Dośrodkowanie R. Antolaka z bocznego sektora boiska, głową zamykał Pragnący. Po raz drugi w tej połowie, futbolówka stempluje poprzeczkę.
40 – GOL 1:0! Po kontrze, S. Gołdyn wykorzystuje bierną postawę obrony gości i mocnym strzałem przełamuje dłonie G. Antolaka.
42 – Główka w wykonaniu Kurnyty, przelatuje nad poprzeczką.
47 – GOL 1:1! Faul na Kawuli w polu karnym tylmanowian. R. Antolak myli bramkarza, uderzając w przeciwległy róg bramki do interwencji.
54 – H. Gołdyn interweniuje skutecznie po uderzeniu Kawuli z dystansu.
57 – GOL 1:2! Zamieszanie w szesnastce Lubania. Chowaniec w gąszczu nóg odgrywa do R. Antolaka, który umieszcza piłkę w siatce.
62 – GOL 1:3! Będący na połowie boiska Kawula, widząc wysuniętego bramkarza, wrzuca futbolówkę za jego kołnierz.
90+2 – Stawicki wykłada do R. Antolaka. Strzał grającego trenera Huraganu mija bramkę o centymetry.
90+5 – Niecelne uderzenie D. Michałczaka.

Orkan Raba Wyżna – Zawrat Bukowina Tatrzańska 1:1 (0:1)
0:1 M. Grela (Chowaniec) 34
1:1 Kosek (Worwa) 57
Orkan: D. Możdżeń – Traczyk, Sawina, Pałasz, Polak, Skawski (70 R. Możdżeń) , Wojtasiak (70 Kasiniak), Trybuła (46 Kosek), Woś, Worwa, Filipek (85 Koza)
Zawrat: Buroń – Kuchta, Surma (73 Cudzich), Janczy, Zarycki, Stasik, Chrobak, Karpiel, Chowaniec (73 Budz), Rzadkosz, M. Grela

W starciu zespołów ze ścisłej czołówki doszło do podziału punktów. Po pierwszej połowie, zawodnicy Zawratu zasłużenie prowadzili. W drugiej – to Orkan kreował więcej sytuacji, a dobrą zmianę, trafieniem uhonorował Kosek.

25 – Z powietrza na 30 metrze huknął Chrobak. Soczyste uderzenie ląduje na poprzeczce bramki strzeżonej przez D. Możdżenia.
34 – GOL 0:1! Instynktem snajpera popisuje się M. Grela. Napastnik Zawratu w polu karnym obraca się będąc tyłem do bramki, a następnie uderza kapitalnie pod poprzeczkę.
57 – GOL 1:1! Na przebój prawą flanką poszedł Worwa. Zagranie wzdłuż piątki od skrzydłowego, kończy Kosek.
65 – Ponownie Worwa odstawia na swoim skrzydle obrońcę. Po płaskim podaniu w centrum, Skawski nie trafia czysto w piłkę.
84 – Techniczne uderzenie R. Możdżenia zza szesnastki mija prawy słupek bramki.
90+2 – M. Grela mijał rywali z dziecinną łatwością. Wychodząc sam na sam, napastnik zgrywa do zaskoczonego Chrobaka, który oddaje słabe uderzenie pod asystą obrońcy.

Wiatr Ludźmierz – Babia Góra Lipnica Wielka 1:4 (0:2)
0:1 Lach 6 po rzucie wolnym
0:2 Androszczuk (G. Antosiak) 8
1:2 Stanczak 59
1:3 M. Antosiak (W. Szczerba) 70
1:4 Da Silva (G. Antosiak) 77
Wiatr: Ciszek – Tokarczyk (40 Szatanik), K. Zubek, Hrapkowicz, Dul, Obrochta, Stanczak, Luberda (80 J. Zubek), Kulak (83 Worwa), Stopiak, Jankowski
Babia Góra: Kobroń – Śliwiński, Paczebut, G. Antosiak (85 Wziątek), Jagielski (85 Stopiak), Gromczak (70 M. Antosiak), Bierówka (85 Winiarczyk), Da Silva (78 Rudyk), Lach (78 A. Szczerba), Androszczuk, W. Szczerba

Wynik obrazuje doskonale formę obu zespołów na wiosnę. Będący na fali wznoszącej lipniczanie, dopisują na swoje konto kolejny komplet oczek.

4 – Dalekie podanie posłane przez Kobronia przechodzi obronę i trafia do Androszczuka. Ofensor lipniczan w sytuacji sam na sam uderza obok.
6 – GOL 0:1! Rzut wolny dla gości tuż za linią szesnastki. Petardę Jagielskiego paruje Ciszek, jednak dobitka Lacha otwiera wynik meczu.
8 – GOL 0:2! Prostopadłe podanie od G. Antosiaka przechwytuje Androszczuk. Tym razem sam na sam z Ciszkiem, wykończone perfekcyjnie.
29 – Z narożnika podanie na bliższy słupek posyła W. Szczerba. Ciszek ofiarnie wyciąga się jak struna, zatrzymując główkę Da Silvy.
35 – Uderzenie Bierówki z okolicy 20 metra broni Ciszek.
45 – Androszczuk w indywidualnej akcji. Po pokonaniu kilkudziesięciu metrów, napastnik Babiej Góry oddaje strzał, który na korner paruje golkiper.
46 – Po podaniu z głębi pola dobrą okazję miał Stanczak. Próbę zawodnika Wiatru, poza plac gry wybija Kobroń.
59 – GOL 1:2! Tym razem Stanczak dopiął swego. Bomba pod poprzeczkę daje kontakt gospodarzom.
70 – GOL 1:3! Androszczuk wymienia podania z W. Szczerbą. Kapitan przyjezdnych wystawia na skraj szesnastki, gdzie celnym, technicznym uderzeniem z pierwszej piłki popisuje się M. Antosiak.
77 – GOL 1:4! Świetnym przeglądem pola popisuje się G. Antosiak. Jego zagranie w uliczkę stwarza okazję jeden na jeden dla Da Silvy. Pewne uderzenie obok Ciszka zamyka to spotkanie.