11.05.2012 | Czytano: 1017

I liga JS: Zaległości i mecz awansem

W minioną środę w Zakopanem odbyło się zaległe spotkanie miejscowego KS z LKS Szaflarami. Wygrali goście 4-2 chociaż bardziej sprawiedliwym wynikiem w tym meczu byłby remis.

W Łopusznej rozegrano natomiast awansem mecz XVII kolejki, w którym miejscowa Przełęcz pokonała Wiatr Ludźmierz 3-2. To zwycięstwo pozwoliło juniorom Przełęczy opuścić ostatnie miejsce w tabeli, które znowu zajmuje Poroniec. Czy tylko do soboty, w której poronianie podejmują Wierchy Rabka zobaczymy? Chyba właśnie rywalizacja Porońca z Przełęczą o uniknięcie degradacji jest najciekawszym elementem tegorocznych rozgrywek podhalańskich juniorów, bo mistrzostwo z dużym prawdopodobieństwem zdobędą juniorzy Lubania Maniowy.

KS Zakopane – LKS Szaflary 2-4 (0-1)
Bramki: Gąsienica Kaspruś 57, Kwiecień 70 - B. Marek 2, 85, Bulanda 52, 86.

Sędziował Jerzy Drabik z Nowego Targu.

Zakopane: Weron – Strączek, Floryn, Wszołek, Gaura, A. Pawlik, Gąsienica Kaspruś, Ziach (86 Lorenc), Galica, Kwiecień (88 M.Pawlik), Piguła.
Szaflary: Ł. Rusnak – Kułach, Hajnos, M. Rusnak, Kobylarczyk, Bulańda (88 Biernat), B. Marek, Czajkowski, Kamiński, Kwak (86 Zapotoczny), Waliczek (46 Kustwan).

Pierwsza bramkę goście zdobyli już w 2 minucie spotkania po precyzyjnie wykonanym rzucie wolnym przez Bartłomieja Marka. I właściwie na tym skończyły się emocje w pierwszej połowie. Druga część meczu rozpoczęła się równie nieszczególnie dla gospodarzy. Po zagraniu z rzutu rożnego przez B. Marka do piłki na 5 metrze przy biernej postawie obrońców Zakopanego doszedł Bulanda i wpakował ją do siatki. Dopiero teraz zakopiańczycy solidnie wzięli się do roboty i z nudnego widowiska spotkanie stało się ciekawym i emocjonującym meczem. W 57 minucie do zagranej z rzutu wolnego piłki w polu karnym doszedł Gąsienica Kaspruś i gospodarze „złapali” kontakt bramkowy. W 70 minucie juniorzy KS Zakopane zorganizowali bardzo ładną akcję, w której Floryn najpierw zagrał do wbiegającego lewą stroną Gąsienicy Kasprusia ten w pełnym biegu idealnie zacentrował w pole karne do Kwietnia. Napastnik KS Zakopane przyjął piłkę i pewnym strzałem pokonał Ł. Rusnaka. Od tego momentu obie drużyny dążyły do rozstrzygnięcia spotkania na swoją korzyść z tym, że groźniejsze sytuacje stwarzali zakopiańczycy. Jak nieprzewidywalny jest futbol okazało się w 85 minucie, gdy w niegroźnej akcji B. Marek zdecydował się na strzał z 30 metrów. Mocno uderzona piłka wylądowała w długim rogu bramki Werona. Gospodarze chyba byli po tym strzale w głębokim szoku, bo za chwilę po zagraniu z rzutu rożnego stracili kolejnego gola, którego strzelcem był Bulanda. Wygrała drużyna bardziej skuteczna, ale w futbolu właśnie skuteczność jest najcenniejsza.

Przełęcz Łopuszna - Wiatr Ludźmierz 3-2 (1-1)
Bramki: A. Montsko 24, 67, Kamoń 53 - Truty 39 karny, Duda 53.

Przełęcz: Młynarczyk - Klamerus, Babiarz, Ciężobka, Monstko D.(31 Drożdż St.), Chowaniec (75 Drożdż A.), Wincek, Łęczycki, Maciasz, Montsko A. (80 Chmielak), Kamoń.
Wiatr: Chrobak - Surmiak, Długopolski, Sądelski, Panek, Duda, Sąder, Karwaczka, Rusnarczyk, Truty, Hyl.

Mecz, w którym było wszystko. Od początku wysokie tempo z lekką przewagą Łopusznej w pierwszej połowie. Po zdobyciu bramki atak na bramkę Wiatru nie osłabł i kiedy wydawało się, że padnie bramka na 2-0. Tymczasem Wiatr przeprowadził kontratak, a w polu karnym faulował Babiarz. Rzut karny na gola zamienił Truty. W drugiej połowie Ludźmierz po ładnym strzale i przelobowaniu Młynarczyka wyszedł na prowadzenie. Z juniorów Przełęczy jakby uszło powietrze. Trwało to na szczęście krótko. Wyrównanie padło po ok 5 minutach po wykonaniu rzutu wolnego z okolic 16 m od bramki Wiatru i dobitce Kamonia. Na boisku trwała wymiana ciosów, a ten celny wyprowadził A. Montsko strzelając ładnego gola z 11 m finalizując składną akcję zespołu Przełęczy.