01.05.2012 | Czytano: 1370

IV liga: Zasłużona wygrana(+zdjęcia)

Piłkarze Watry po niedzielnej porażce w Rylowie 0-3 w pełni zrehabilitowali się za tą przegraną w spotkaniu z wyżej notowanym Skalnikiem Kamionka Wielka pokonując rywali na swoim boisku 2-0.

Była to pewna i w pełni zasłużona wygrana, ponieważ białczanie nie tylko zdobyli dwie efektowne bramki, ale wypracowali sobie wiele innych okazji i gdyby dopisało im szczęście albo byli bardziej precyzyjni zwycięstwo byłoby jeszcze bardziej okazałe. To cieszy, bo potwierdza się teza, że i podhalańscy piłkarze mogą także dobrze grać w piłkę. Początek spotkania zdecydowanie należał do gospodarzy i już w 1 minucie Watra mogła objąć prowadzenie gdyby Teper zorientował się w porę i wystartował do zagranej futbolówki w pole bramkowe. Nie udało się, ale inicjatywa ciągle należała do miejscowych. Anemiczne ataki gości nie były zagrożeniem dla dobrze zorganizowanej defensywy górali. Do 20 minuty piłkarze Skalnika tylko dwukrotnie posłali piłkę w kierunku bramki gospodarzy, ale bez zagrożenia bramki. Drużyna Watry raczej też nie niepokoiła golkipera Skalnika, ale w 27 minucie przed szansą na zdobycie gola stanął Marcin Zubek. Niestety w sytuacji sam na sam napastnik Watry pośpieszył się ze strzałem zamiast podciągnąć futbolówkę w pobliże bramki. W rewanżu odnotowaliśmy tylko nieudane dośrodkowanie Ziobrowskiego. Kolejną akcję również lewym skrzydłem przeprowadził w stylu Zubka Handzel, ale on dograł piłkę do Tepera, którego jednak strzał z okolic linii pola karnego został zablokowany. Kolejna akcja gospodarzy została zorganizowana prawym skrzydłem przez parę Nowobilski-Remiasz ale strzał tego drugiego ze sporego kąta też nie miał szans powodzenia. I wreszcie w 30 minucie Janasik odebrał w środku pola piłkę rywalowi, po czym zagrał do Nowobilskiego. Nastąpiło kilka podań bez przyjmowania piłki, po czym Remiasz dograł do Tepera a ten z najbliższej odległości wpakował futbolówkę praktycznie do pustej bramki. Była to piękna i płynna akcja zakończona formalnym zdobyciem gola przez Tepera. Kolejny bramkowa akcja dla białczan rozpoczęła się też od przechwytu piłki przez Florka i jego zagraniu do Zubka. Napastnik Watry na pełnym biegu minął obrońcę i w sytuacji sam na sam tym razem bez problemów pokonał Kantora. Jeszcze raz Zubek znalazł się w sytuacji sam na sam, ale znowu pośpieszył się ze strzałem, którym nie sprawił kłopotu bramkarzowi Skalnika. Tylko przez parę minut drugiej połowy goście sprawiali wrażenie jakby chcieli odmienić losy spotkania, ale to był tylko chwilowy zryw piłkarzy z Kamionki Wielkiej, bo w 52 minucie cudem nie stracili gola. Strzał Remiasza czubkiem buta z trudem na róg sparował Kantor. W 59 minucie gospodarze przeprowadzili kapitaną akcję, w której Zubek zagrał do środka do Remiasza ten piętką odegrał do Janasika a rozgrywający Watry strzelając z 16 metrów trafił w spojenie słupka z poprzeczką. Jeszcze w tej samej akcji Janasik posłał piłkę tuż obok dalszego słupka. W 72 minucie po zagraniu A. Rabiańskiego z rzutu wolnego aż trzech piłkarzy Watry minęło się z piłką w pobliżu bramki rywali. W 83 minucie Chełmecki beztrosko przepuścił piłkę w polu karnym, do której doszedł Kuchta, ale nie trafił w dogodnej sytuacji w światło bramki. I tylko raz w samej końcówce meczu goście zagrozili góralom, ale ani obrońcy ani Truty nie dali się zaskoczyć. W sumie zasłużone i pewne zwycięstwo naszej drużyny tym cenniejsze, że odniesione nad rywalem wyżej notowanym.

Trener Stanisław Strama: - Oczywiście jestem zadowolony z wyniku a także z gry. Wydaje mi się, że kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń na boisku a gości chyba tylko w pierwszej połowie między 20-30 minutą nieznacznie przeważali nie stwarzając jednak sytuacji bramkowych. Uważam, że zagraliśmy dobry mecz oczywiście nie jakieś super spotkanie, ale było w naszej grze wiele spokoju i zaangażowania. To cieszy, chociaż oczywiście były też i słabsze momenty, które będziemy starali się wyeliminować.

Kotelnica Watra Białka Tatrzańska – Skalnik Bogdański Kamionka Wielka 2-0 (2-0)