09.03.2024 | Czytano: 4023

III liga. Zranione zwierzę (+zdjęcia)

Pierwsza wiosenna kolejka nie dała nam odpowiedzi, czy zespół Tomasza Kuźmy jest na tyle dobrze przygotowany i zbudowany, by walczyć o ligowy byt.

Remis z ostatnią drużyną w tabeli, to zbyt mało, bo Podhale potrzebuje zwycięstw. Tomasz Kuźma musi wymyśleć plan na to, żeby jego zespół w końcu zaczął wygrywać. Po jego wodzą odniósł tylko jedno zwycięstwo i to dość dawno, bo w październiku ubr. z Sokołem. Z dzisiejszym rywalem górale na boisku zremisowali, ale potem mecz zweryfikowano jak walkower na ich korzyść. Wiślanie popełnili wtedy błąd zmian. Dzisiaj pałali rządzą rewanżu. Mieliśmy nadzieję, że gospodarze nie przestraszą się rozdrażnionego „lwa”. Tymczasem „lew” pozwolił się „łowczemu” wyszumieć, by po przerwie  go pogonić. „Łowczy” zranił zwierzę w doliczonym czasie z karnego.

Podhale przystąpiło do rywalizacji z nowo pozyskanym napastnikiem 23  -letnim Kamilem Ogorzałym, który wypożyczony został z Cracovii. Wzszedł w podstawowej jedenastce. Drugi nabytek 30 –letni obrońca Roman Mirosznik, były młodzieżowy reprezentant Ukrainy i mistrz Litwy z poprzedniego sezonu, zaczął mecz na ławce rezerwowych.

Pierwsza połowa nudna jak przysłowiowe flaki z olejem. Goście nastawili się na wywiezienie jednego punktu i bardzo rzadko przekraczali połowę boiska. Jeszcze rzadziej docierali do linii szesnastu metrów. Grali głównie wszerz i często do tyłu, podając piłkę do bramkarza.  Gospodarze próbowali wysoko atakować, zmuszali rywala do strat, ale nie potrafili tego wykorzystać. Zbyt długo zwlekali z zagraniem piłki do partnera lub decydowali się na strzał. Jeśli już byli w pobliżu bramki, to byli wypychani do linii końcowej.  Spektakularnych interwencji bramkarzy nie odnotowaliśmy. Ot, wyłapywali jedynie  piłki niedokładnie dograne.

Podhale już w pierwszych minutach po przerwie powinno objął prowadzenie, gdyby Ogorzały strzelał na nie szukał Dudy. Piłka była zbyt mocno i niedokładnie do niego dograna, i nie zamknął akcji. W odpowiedzi Marszalik z pięciu metrów posłał piłkę wysoko nad poprzeczką. W 68 minucie goście objęli prowadzenie. Były zawodnik Podhala, Dynarek nie pomylił się z „jedenastki”. Trzy minuty później wyprowadzili kontratak, który dał im drugą bramkę. W doliczonym czasie Tymosiak z karnego zdobył honorową bramkę.

Momenty  były
17 – prostopadłe podanie Tymosiaka do Ogorzałego w pole karne. Ten zamiast uderzyć, wyrzucił podaniem Dudę do boku i z dobrze zapowiadającej się akcji wyszły nici.
25 – Ogorzały zablokowany na piątce.
32 – Wiśniewski z pola karnego uderzał, obronił Styrczula.
33 – Adisa z dystansu, piłka pofrunęła nad bramką.
40 – Purcha z 20 metrów strzelał, bardzo niecelnie.
41 – Duda z 11 metrów próbował zaskoczyć bramkarza, piłka poszybowała  obok słupka.
45- Purcha z końcowej linii ni to strzelał, ni podawał, ale był bliski zdobycia gola.  Bramkarz miał dziurawe ręce i dużo szczęścia, bo piłka  przeszła wzdłuż linii bramkowej i wyszła w pole  przy drugim słupku.
50 – po błędzie  Lewińskiego w sytuacji sam na sam znalazł się Ogorzały i…podawał do Dudy. Ten jednak nie jednak, nawet wślizgiem, nie zdołał przejąć piłki.  Pytanie: jak można było taka okazję zmarnować?
56 – Dynarek uderzał z dystansu piłka po rykoszecie otarła się o słupek i wyszła na róg.
61 – Marszalik miał wyśmienitą sytuację na otwarcie wyniku. Z „piątki” posłał futbolówkę Panu Bogu w okno.
66 – Tymosiak faulował Marszalika w polu karnym, sędzia wskazał na „wapno”.
68 GOL! 0:1 – Dynarek wykorzystał karnego
71 GOL! 0:2 – kontra gości, dogranie piłki z prawej flanki do Rakowskiego, a ten nie miał problemów z wpakowaniem jest odsłoniętej części bramki.
82 – główkował Zębala, piłka minęła bramkę.
90 – Lewiński faulował w polu karnym i gospodarze dostali w prezencie karnego.
90+1 GOL! 1:2 – Tymosiak wykorzystał rzut karny. Bramkarza rzucił się w jedna stronę, a strzelec uderzył na drugi słupek.