11.02.2024 | Czytano: 1328

Czysta radość

Szarotka, po wygranej w Gdańsku, przed przerwą na turniej kwalifikacyjny do mistrzostw świata, wskoczyła na czwarte miejsce premiowane grą w play off.

Aby to miejsce utrzymać górale nie mogą sobie pozwolić na potknięcie, bo rywale tylko na to czekają. Nowotarżanie dotychczas grali w kratkę, nie  prezentowali stabilnej formy. Pamiętamy wpadkę z listopada  u dzisiejszego rywala. Tam górale przegrali 4:7 i dzisiaj mieli okazję do rehabilitacji.  No „zbyli” rywala. Muszę przyznać, ze szarotka mnie zaskoczyła dynamiką rozgrywania akcji. Większość goli, które zdobyła były po szybkich i składnych akcjach. Ręce same składały się do oklasków. Po prostu czysta radość.  Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że rywal nie był zbyt wymagający. Na wiele pozwalał miejscowym. Bramkę goście zdobyli przy stanie 7:0.  W trzeciej tercji gospodarze dobili do dwucyfrówki.

Gorący Potok Szarotka Nowy Targ – Błyskawica Niechanowo 14:1 (2:0, 6:1, 6:0)
1:0 Mirga (10:42)
2:0 Jaskierski – Pelczarski (19:16)
3:0 Słowakiewicz – Widurski (22:29)
4:0 Parszywska – Jachymiak (24:24)
5:0 Korczak – Ligas  (29:31 w przewadze)
6:0 Antos – Sikora (30:16)
7:0 Jaskierski – Pelczarski (34;43)