10.02.2024 | Czytano: 419

Krajewska i Szkoła mistrzami Polski w slalomie

Daria Krajewska oraz Bartosz Szkoła wygrali Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w slalomie w Krynicy-Zdroju, które odbyły się na trasie 2A na Jaworzynie Krynickiej.

Za nami Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w narciarstwie alpejskim w Krynicy Zdroju. W slalomie gigancie najlepsi okazali się Hanna Zięba i Paweł Pyjas. W piątek odbył się slalom, a w klasyfikacji krajowej najlepsza wśród kobiet okazała się Daria Krajewska, dla której jest to pierwszy złoty medal w tej konkurencji. W przeszłości wygrała mistrzostwa Polski w supergigancie.

Natomiast wśród mężczyzn najlepszy okazał się Bartosz Szkoła, który miał swój debiut na najwyższym stopniu podium wśród seniorów. Reprezentant klubu UKS MitanSKI Zakopane zaliczył także najlepszy wynik w karierze, notując bardzo dobre 34.96 FIS-punkty.

3. Jan Łodziński (+1.37)

Podczas tegorocznej rywalizacji na Jaworzynie Krynickiej pojawiło się wielu zawodników zza granicy, który walczyli o zwycięstwo w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski. Najlepiej zaprezentowali się wicemistrzowie Słowaczka Sophia Polak oraz Czech Stepan Kroupa. O skali trudności zawodów świadczy fakt, że ukończyło je tylko 18 z 77 zawodników i 22 z 54 zawodniczek w całej stawce.