14.01.2024 | Czytano: 1387

Srogi rewanż (+zdjęcia)

W przedostatni dzień 2023 roku nowotarżanie gościli w Krakowie. Dzisiaj Smoki przyjechały z rewizytą do Nowego Targu.

Pod Wawelem górale ponieśli porażkę (5:7) i ich udział w play off stanął pod znakiem zapytania. Dzisiaj zmobilizowali wszystkie siły, by gonić uciekającą czwórkę. Krakowianie byli przed nimi, ale po dzisiejszym srogim laniu jaki sprawili im gospodarze, są już za nimi. Zrównali się punktami z łodzianami, którzy plasują się na czwartej pozycji. Nowotarżanom pozostały jeszcze do rozegrania mecze z Gdańskiem na wyjeździe, a który wyprzedza  górali o trzy punkty  oraz z Błyskawicą  i Łochowem  u siebie. Z łodzianami i  liderem z Zielonki potykać się będą na wyjeździe. Z tym pierwszym rywalem  zagrają w ostatniej kolejce i kto wie czy to nie będzie mecz o prawo gry w play off (awansują do niego cztery pierwsze zespoły).

Wracając do dzisiejszej  konfrontacji z krakowianami, to Smoki nie miały ognia,  były potulne jak baranki. Przewaga górali uwidoczniła się od pierwszych minut meczu. Co prawda gościom zaliczono gola na 2:1, ale nie był on ich zasługą, gdyż było to samobójcze trafienie. Sami gola zdobyli  dopiero  przy stanie 8:1 dla miejscowych, a było to 55 minucie. Do tego momentu  górale nie pozwalali im na wiele. Jakieś – jak to w unihokeju – stwarzali sytuacje, ale nie na tyle groźne, by Komperda mógł skapitulować. Tymczasem gospodarze urządzali sobie bramkowe łowy.

Gorący Potok Szarotka Nowy Targ – Smoki Kraków 10:2 (4:1, 3:0, 3:1)
1:0 Jachymiak – Parszywka (5:31)
2:0 Jaskierski – Stypuła (10:47)
2:1 samobójcza (13:47)
3:1 Ligas – Korczak (17:42)
4:1 Parszywka –Jachymiak (19:40)
5:1 Stypuła – Jaskierski (32:59)
6:1 Widurski – Pelczarski (34:42)