04.11.2023 | Czytano: 3632

Macron A Klasa Podhale - Kończymy rundę! "La Manita" w Zakopanem (dwie galerie)

Dziś i jutro piłkarze Maron A Klasy Podhale rozegrają 14 kolejkę spotkań, kończąc tym samym I rundę rozgrywek. Na początek w meczu dwóch beniaminków zdecydowanie lepsi okazali się piłkarze z Zakopanego, którzy wysoko pokonali Jarmutę. Pozostałe mecze odbędą się w niedzielę.

KS Zakopane – Jarmuta Szczawnica   5:0 ( 2:0 )
1:0   Bogdanowicz ( rzut karny)
2:0   M. Wójt ( as. Bogdanowicz)
3:0   Pałka ( as. Berbeka)
4:0   Marusarz ( as. Lipowy)
5:0   Szczygieł ( as. Celej)

Składy:
KS Zakopane: Paszuda, Cudzich, Karpiel, Fąfrowicz, Berbeka, Pałka, Wójt M, Wójt J, Piekarczyk, Marusarz, Bogdanowicz
Rezerwowi : Celej, Tkachuk, Król, Lipowy, Szczygieł, Pietrzak, Pawlik
Jarmuta Szczawnica: Zbozień, Magda, Franosz, Konopka, Mąka, Mikołajczyk, Urban, Kącik , Kubowicz, Boczoń, Słowik
Rezerwowi : Majerczak, Sroka

Momenty były…..
37’ GOL! - sędzia dyktuje jedenastkę dla miejscowych za faul. Mocnym i pewnym strzałem popisuje się Bogdanowicz
45’ GOL! - akcja gospodarzy, Bogdanowicz wrzuca piłkę na M. Wójta który strzałem z głowy pokonuje golkipera Jarmuty
60’ GOL! - stały fragment gry, Berbeka dośrodkowuje na pole karne i M. Pałka pokonuje Zbozienia
85’ GOL! - kontra z wyjściem zawodników 3 na 1, Lipowy zagrywa do Marusarza który dobija piłkę do pustej bramki
87’ GOL! - wrzutka Celeja w pole karne i tam Szczygieł mocnym strzałem pokonuje bramkarza

Pod Giewontem spotkały się dwie drużyny beniaminków z których każda chciała zdobyć tak potrzebne dla siebie punkty. Na placu panowali jednak tylko piłkarze z Zakopanego, którzy już do przerwy prowadzili różnicą dwóch goli. Po wyjściu z szatni obraz gry nie zmienił się i miejscowi zapakowali Jarmucie „La Manitę” wygrywając pewnie 5:0.

Lokomotiv Chabówka – Orawa Jabłonka 1:5 ( 0:1 )

Składy:
Lokomotiv Chabówka: Gwiżdż D, Miśkowiec, Sularz, Łukaszka, Rapacz, Smętek, Nawara, Macioł, Czyszczoń, Rapacz, Ślaga
Rezerwowi: Gwiżdż Ł, Aksamit, Gwiżdż D, Panek Marcin, Polaniak, Wnękowicz, Wojtyczko, Panek Mariusz
Orawa Jabłonka: Majkut, Kowalik, Skoczyk, Bełciak M, Dworszczak, Brząkała, Męderak, Fedor, Smutek, Styruła, Zahora I
Rezerwowi: Krzysiak, Joniak, Kuczkowicz, Gjądła, Bełciak D, Sikora, Zahora K

28’ GOL! – rzut wolny dla gości, piłkę ustawia Dworszczak i mocnym strzałem daje prowadzenie Orawie
51’ GOL! - kolejny rzut wolny dla Orawy. Tym razem Skoczyk ze stałego fragmentu gry pokonuje bramkarza gospodarzy
55’ GOL! - dobra sytuacja piłkarzy Orawy i Dworszczak strzela swojego drugiego gola
62’ GOL! - rzut karny dla Lokomotivu. Pewnym wykonawcą jedenastki jest Sularz
72’ GOL! - akcję Orawy finalizuje Męderak
81’ GOL! - kolejna dobra sytuacja dla przyjezdnych, piłkę przejmuje M. Bełciak i ustala wynik meczu

W Chabówce spotkały się Orawa z Lokomotivem. Finaliści Pucharu Podhala z Jabłonki byli faworytami w tym meczu i nie zawiedli. Pierwsza połowa przyniosła tylko jednego gola ze stałego fragmentu gry. Druga odsłona to już skuteczność piłkarzy z Jabłonki którzy odnieśli efektowne zwycięstwo. Nad Lokomotivem zaś zbierają się czarne chmury, gdyż piłkarze z Chabówki zakończą tą rundę na miejscu barażowym powodującym bezpośrednią walkę o utrzymanie.

Dunajec Ostrowsko – Lubań II Zapora 2:4  ( 0:3 )

Składy:
Dunajec Ostrowsko: Gucwa D, Budz, Kozieł, Brynkus, Budz, Krupa, Skałuba, Jurkowski, Czubernat, Mucha, Sral
Rezerwowi: Kucek, Trebunia, Rogal, Walkosz, Gucwa R, Wilk
Lubań II Zapora: Sikora J, Koczór, Dias, Potoniec, Franczak, Wróbel, Sikora M, Hagowski, Hutyria, Jandura M, Bałuk
Rezerwowi: Nazarenko, Sikora A, Słowik, Jandura Andrzej, Bednarczyk, Chryc, Jandura K, Jandura Artur, Sopata

20’ GOL! - akcja oskrzydlająca gości, Potoniec wrzuca na M. Sikorę i ten daje prowadzenie Lubaniowi
27’ GOL! - strzał Hagowskiego, bramkarz paruje piłkę jednak ta wpada do bramki
37’ GOL! - wrzutka Potońca z prawej strony i Franczak pokonuje bramkarza Ostrowska
49’ GOL! - podanie z boku do M. Sikory i ten strzela swojego drugiego gola
75’ GOL! - w polu karnym faulowany jest Skałuba. Czubernat pewnie wykorzystuje jedenastkę
85’ GOL! - Krupa uderza mocno piłkę z 20 metrów po długim słupku i piłka wpada do bramki

Lubań II Zapora odniósł pewne zwycięstwo w Ostrowsku. Pierwsza połowa zdecydowanie pod dyktando gości, którzy schodząc do szatni mieli już trzy bramki przewagi. W drugiej połowie mecz był bardziej wyrównany a gospodarzom udało się strzelić dwa gole. Pomimo ich ambitnej postawy trzy punkty zainkasowali goście. Tymczasem piłkarze Dunajca będą musieli sporo się napracować w przerwie ligowej, gdyż zimę spędzą na pozycji spadkowej.

GKS Łapsze Niżne – Bór Dębno  0:2  (0:0)
0:1   T. Iglar
0:2   T. Iglar

Składy:
GKS Łapsze Niżne: Jamróz, Brynczka, Chmiel Mateusz, Fąk G, Kromka, Kubasek, Jandura, Labuda, Fryźlewicz, Chmiel Marek, Handzel D
Rezerwowi: Kuruc, Bogaczyk, Majerczak, Stanek, Wida, Truty,Handzel B, Dudas, Rusnarczyk
Bór Dębno: Pyrek, Potoczak, Groński, Brynczka P, Iglar, Brynczka B, Kozioł M, Grzywnowicz, Szlembarski, Guroś M, Dutkiewicz
Rezerwowi: Klamerus, Kudasik, Zoń, Guroś K, Kozioł Sz

60’ – druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Kromki
67’ GOL! - prostopadłe podanie do Iglara, który będąc sam na sam pokonuje bramkarza.
90’ GOL! - rzut karny dla miejscowych. Iglar wykorzystuje stały fragment gry ustalając wynik meczu

Ciężką przeprawę mieli faworyzowani piłkarze Boru w Łapszach. I połowa wyrównana. W II odsłonie po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce dla Kromki goście uzyskali przewagę w polu. Dzięki temu udało się im strzelić dwa gole na wagę trzech punktów.

Wierchy Lasek – Skalni Zaskale 2:3 ( 0:3 )
0:1   Łukaszczyk
0:2   Łukaszczyk
0:3   Duda
1:3   J. Nykaza ( rzut karny)
2:3   Truty

Składy:
Wierchy Lasek: Nykaza J, Kołodziejczyk, Gał, Truty, Bocheński, Nykaza R, Trzoniec, Plewa, Żółtek, Włodarczyk, Benedyk
Rezerwowi: Jaróg, Gacek
Skalni Zaskale: Sowa, Bryja, Chorążak K, Gacek, Truty, Topór, Duda, Luberda, Łęczycki M, Sternal, Łukaszczyk
Rezerwowi: Strama, Chorążak J, Łęczycki K, Chrobak, Jaróg

3’ GOL! - wrzutka z autu na wysokości pola karnego i strzał głową Łukaszczyka daje prowadzenie gościom
6’ GOL! - rzut rożny i wrzutka na pole karne. Tam odnajduje się Łukaszczyk i pokonuje bramkarza
13’ GOL! - błąd w zagraniu stopera do bramkarza. Piłkę przejmuje Duda i będąc sam na sam strzela bramkę
55’ GOL! - rzut karny dla Wierchów pewnie wykorzystuje J. Nykaza
60’ GOL! - Truty popisuje się pięknym strzałem i daje bramkę kontaktową

Fatalnie rozpoczęli spotkanie piłkarze Wierchów Lasek, gdyż już po pierwszym kwadransie przegrywali 0:3 ze Skalnymi. W II połowie gospodarze przycisnęli a w końcówce uzyskali zdecydowana przewagę strzelając 2 gole, ale goście szczęśliwie dowieźli zwycięstwo do końca.

Granit Czarna Góra – Przełęcz Łopuszna 0:0 (0:0)

Składy:
Granit Czarna Góra: Gogola, Rusnak, Milon, Sarna M, Gryglak, Matoniak, Kiernoziak K, Sarna P, Sztuczka, Gnida, Waksmundzki’
Rezerwowi: Kiernoziak Sz, Wojeński, Maryniarczyk, Szyszka, Gogola, Michalski
Przełęcz Łopuszna: Klamerus, Chmielak M, Chowaniec J, Chmielak A, Łęczycki M, Maciasz, Kasprzak, Łęczycki K, Kamoń, Wróbel, Ligęza
Rezerwowi: Goleniowski, Kamoń J, Chmielak D, Chowaniec W, Wrona

63’ – Milon wychodzi sam na sam z bramkarzem ale golkiper gości górą
85’ – Gryglak sam na sam z bramkarzem ale ponownie lepszy bramkarz z Łopusznej
90+5” – rzut karny dla gospodarzy ale Milon trafia w słupek, sędzia kończy spotkanie

Spotkanie Granitu z Przełęczą miało dramatyczny przebieg. Boisko było ciężkie i namoknięte przez co kontrola piłki przez zawodników była utrudniona. Obydwie drużyny walczyły nieustępliwie. W II połowie uwidoczniła się przewaga Granitu, jednakże sytuacje sam na sam nie wykorzystali Milon i Gryglak. W doliczonym czasie gry sędzia podyktował jedenastkę dla miejscowych jednakże karnego nie wykorzystał Milon trafiając piłką w słupek.

AP Wisła Czarny Dunajec – Czarni Czarny Dunajec 4:1 (2:1)
1:0   Kozak ( as. Pazurkiewicz)
2:0   Miętus ( as. Kozak)
2:1   Wesołowski
3:1   Pazurkiewicz ( as. Majerczyk)
4:1   Krupa  (rzut karny)

Składy:
AP Wisła Czarny Dunajec: Kucharski, Majerczyk, Madziar W, Bukowski, Miętus, Kozak, Madziar M, Mastela, Kamiński A, Zatłoka, Pazurkiewicz
Rezerwowi: Madziar D, Gałecki, Krupa, Kalata, Starowicz, Kamiński K, Haberny M, Haberny J, Rączkowski
Czarni Czarny Dunajec: Slesarchuk, Wiśniewski, Madziar J, Cikowski, Krzysiak, Żuchowski, Kulman, Wesołowski, Pająk, Marusarz, Pachabut
Rezerwowi: Strączek, Stopka-Studencki, Obrochta, Madziar Sz, Stopka, Bukowski

10’ – strzał Miętusa świetnie broni bramkarz gości
15’ GOL! - dośrodkowanie Pazurkiewicza a Kozak piękna przewrotką strzela bramkę
20’ – Zatłoka sam na sam uderza w boczną siatkę
25’ GOL! - Kozak mija dwóch rywali i zagrywa do pustej bramki Miętusowi
42’ GOL! - obrońca gospodarzy nie trafia w piłkę. Wesołowski wychodzi sam na sam i strzela gola
65’ GOL! - dośrodkowanie Majerczyka i Pazurkiewicz strzela bramkę z głowy
70’ – Kalata sam, ale w ostatniej chwili obrońca ofiarnym wślizgiem wybija piłkę
75’ GOL! - rzut karny na Kalacie. Krupa pewnie wykorzystuje jedenastkę
90’ – Krupa wychodzi sam na sam, ale przegrywa pojedynek z bramkarzem Czarnych

W derbach Czarnego Dunajca lepsi piłkarze AP Wisła. Gospodarze stworzyli sobie szereg groźnych sytuacji i przez większość czasu kontrolowali wynik.
Pewne zwycięstwo z naszej strony – ocenia grający trener AP Wisła Czarny Dunajec Łukasz Pazurkiewicz. Widać, że ta młoda drużyna się rozwinęła i jest w zupełnie innym meczu niż na początku sezonu. Mecz dobrze zaczęliśmy stwarzając dużo sytuacji, a wykorzystaliśmy dwie. W dalszej części kontrolowaliśmy przebieg spotkania i dominowaliśmy piłkarsko do ostatniej minuty, stwarzając sytuacje na kolejne bramki.