04.11.2023 | Czytano: 3655

III liga. Dwa karne i dwie czerwone kartki (+zdjęcia)

Oczekiwanie na zwycięstwo Podhala trwało długo. Aż czternaście kolejek. Czy przełamanie w Sieniawie było oznaką pięcia się w górę tabeli?

Potwierdzić to trzeba było w kolejnym spotkaniu, z beniaminkiem ze Świdnicy. Kibice  twierdzili, iż punkty są wręcz obowiązkiem podopiecznych Tomasza Kuźmy. Trzeba było mieć jednak z tyłu głowy, że beniaminek nieźle sobie radzi i niejednemu już możnemu zalazł za skórę.

Niemrawa pierwsza połowa w wykonaniu gospodarzy. Goście też nic szczególnego nie pokazali. Krótko mówiąc ta cześć meczu nie była ciekawa.  Za dużo podań do nikogo. Brakowało dokładności, „pan” chaos panował na boisku. Jak goście przycisnęli, to w tyłach Podhala były nieporozumienia. Na szczęście Świdniczanka nie potrafiła tego wykorzystać. Piłka raz znalazła się w bramce przyjezdnych - po wrzutce Tymosiaka z wolnego.  Nakrosius, który ja wpakował do siatki był na pozycji spalonej.  Zapamiętaliśmy też kapitalną interwencję Sochy, po główce Kozarzewskiego.

Druga połowa była ciut ciekawsza. Podhale atakowało, a w 59 minucie dostało rzut karny (Antkowiak nie wykorzystał, obronił Socha), a dodatkowo od tego momentu grało z przewagą jednego zawodnika. Futa został wyrzucony z boiska przez sędziego. Upłynęło siedem minut i z boiska wyleciał Kawula, który zagrał ręką w polu karnym. Goście wykorzystali karnego.

5 – Kotowicz z wolnego, zbyt lekko uderzył i piłka wylądowała w rękach Sochy.
14 – Płatek zza pola karnego uderzył niecelnie.
18 – piłka znalazła drogę do bramki gości, ale sędzia podniósł chorągiewkę; pozycja spalona.
27 – próba strzału Jakubowskiego; futbolówka pofrunęła wysoko nad bramką.
30 – kapitana interwencja Sochy, po strzale głowa Kozarzewskiego.
32 – Styrczula wyszedł obronna ręką z Paluchem.
45 – głową strzelał Koźlik, ale niecelnie.
49 – strzał Płatka ze skraju szesnastki, piłka minęła słupek.
51 – główkował Jakubowski wprost w bramkarza, który bez problemu złapał futbolówkę.
54 – dogranie Zubera przecięte przez bramkarza.
59 – faulowany w polu karnym Antkowiak. Sędzia wskazał na punkt oddalony o 11 metrów od bramki. W dodatku Futa ujrzał czerwony kartonik. Antkowiak długo nie podnosił się z murawy.
62 – Antkowiak nie wykorzystał karnego. Socha wyczuł jego intencję.
67 – karny dla gości. Zagranie ręką w polu karnym przez Kawulę (zatrzymał ją na linii bramkowej), który ujrzał czerwoną kartkę.
68 GOL! 0:1 – karnego wykorzystał Zuber.
78 – Paluch zmarnował setkę; possał piłkę obok przeciwległego słupka.
90 – szansa Płatka nie została wykorzystana.
90+4 GOL! 0:2 – strata piłki przed polem karnym gości, piłkę przejął Kompanicki i przeprowadził rajd przez 2/3 boiska, wygrywając pojedynek sam na sam ze Styrczulą.

NKP Podhale Nowy Targ – Świdniczanka Świdnik 0:2 (0:0)
0:1 Zuber 68 karny
0:2 Kompanicki 90+4
NKP Podhale: Styrczula – Kawula, Nakrosius, Jakubowski – Rubiś (74 Purcha), Tymosiak, Karmański, Płatek, Kozarzewski – Antkowiak, Grzebieluch (70 Drobnak). Trener Tomasz Kuźma.
Świdniczanka: Socha – Zuber (90+1 Kompanicki), Nawrocki, Paluch (90+1 Pielach), Futa, Kuchta (64 Sikora), Kotowicz (90+5 Bednarczyk), Morenkow (64 Sypień), Szymala, Ptaszyński, Koźlik. Trener Łukasz Gieresz.