30.10.2023 | Czytano: 2141

III liga. Ostatni dzwonek (+ tabela)

Trzeba było wykazać się ogromną cierpliwością, by doczekać się zwycięstwa Podhala. Piłkarze z Nowego Targu dokonali tego na boisku dopiero w czternastej kolejce.

A jeszcze po poprzedniej kolejce jeden z Czytelników proponował mi, by zorganizować konkurs na to czy Podhale jesienią odniesie zwycięstwo. Może ta prowokacja się opłaciła? Nowotarżanie zdobyli aż cztery gole, co  im się dawno nie udało. Ta wygrana to był ostatni dzwonek dla Podhala, by zdobywać punkty. Z kim  mieli nie wygrać jak nie z zespołem również uwikłanym w walce o byt.  O takich meczach mówi się, że są za sześć punktów. Gospodarze nie okazali się trudnym orzechem do zgryzienia, a już na pewno ich najsłabszym ogniwem był bramkarz. Dwa pierwszego gole przyjezdnych obciążają jego konto. W drugiej połowie kilkoma interwencjami zrehabilitował się, ale również dwie piłki przepuścił do siatki.

Sześć goli, hektolitry wody na murawie, a do tego sporo ciekawych akcji i mnóstwo emocji. Mecz Świdniczanki z Wieczystą Kraków, czyli liderem tabeli na pewno nie rozczarował. Gospodarze pokazali się z dobrej strony i napsuli faworytowi do awansu mnóstwo krwi. Punkty pojechały jednak do Krakowa. To ważne trzy punkty krakowian, bowiem w następnej kolejce czeka ich mecz na szczycie tabeli, z Siarką.

W Chełmie kibice oglądali ciekawe derby. Pierwsza połowa należała do Chełmianki, która prowadziła 1:0. W drugiej odsłonie lepsza była jednak Avia. Piłkarze Łukasza Mierzejewskiego zdobyli dwa gole i wydawało się, że zgarną trzy punkty. Końcówka meczu, to znowu lepsza postawa gospodarzy, którzy wyrównali, a byli bliscy zgarnięcia kompletu punktów.

Z kolei w Ożarowie odbyły się derby województwa świętokrzyskiego. Star przegrał z KSZO 0:1. Zwycięską bramkę zdobył w 47 minucie Pisarek. Piłkarzom Staru nie udało się odwrócić losu spotkania. Była to też ciekawa konfrontacja trenerów - Tadeusza Krawca i Rafała Wójcika, byłych piłkarzy KSZO Ostrowiec.

Wiślanie zawsze są groźni w roli gospodarza. Przekonali się o tym piłkarze Podlasia. Inicjatywa i lepsze sytuacje były po stronie beniaminka, dlatego biało-zieloni mogą się cieszyć, że wywożą ze Skawiny jeden punkt.

W Orlętach w środku tygodnia doszło do zmiany szkoleniowca. Marcina Popławskiego na tym stanowisku zastąpił Tomasz Złomańczuk. No i efekt nowej miotły zadziałał. Jego ekipa wróciła z Krosna z kompletem punktów i z bagażem pięciu zdobytych goli.

Wiązownica na fali wygrała trzeci mecz z kolei. W pierwszych 20 minutach wbiła trzy gole  Garbarni, która od 33 minuty grała w dziesiątkę. Również ich rywal  przez pół godziny grał o jednego gracza mniej.

Niespodzianki nie było w Tarnobrzegu, gdzie tamtejsza Siarka 3;0 pokonała dębiczan. Wynik wskazywałby na łatwo wygraną, jednak tak nie było. Wszystkie trzy gole zdobyła w drugiej połowie, przy czym dwa w samej końcówce. Odnotować należy ósmą wygraną Siarki i ósmą bramkę Orlika.

Świdniczanka Świdnik – Wieczysta Kraków 2:4 (1:2)
Bramki: Paluch 39, 77 – Torres 9, 55, Ziveć 42, Fidziukiewicz 90.

Wiślanie Jaśkowice – Podlasie Biała Podlaska 0:0

Chełmianka Chełm – Avia Świdnik 2:2 (1:0)
Bramki: Wiatrak 16, Korbecki 88  – Kursa 57, Myszka 81

Czarni Połaniec – Unia Tarnów 1:2 (1:1)
Bramki: Martinez 38 – Bajorek 4, Łazarz 50

Garbarnia Kraków – KS Wiązownica 1:3 (0:3)
Bramki: Czekaj 81 - Michalik 4, 20, Sula 10

Karpaty Krosno – Orlęta Radzyń Podlaski 3:5  (1:1)
Bramki: Pkhakadze 36, Gawle 57, Raduj 90+2k – Szymala 19,65, Rycaj 56, Balicki 73, Szczygieł 81

Siarka Tarnobrzeg – Wisłoka Dębica 3:0 (0:0)
Bramki: Wicki 61, Orlik 77, Cichocki 90+3

Star Starachowice – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 0:1 (0:0)
Bramka: Pisarek 47

Sokół Sieniawa – NKP Podhale Nowy Targ 1:4 (1:2)
Bramki:  Kwaczreliszwili 11 k – Płatek 8, Kozarzewski 31, Niedziałkowski 64, Jakubowski 85

1 Wieczysta 14 29 39-19 9 2 3
2 Avia 14 26 32-18 8 2 4
3 Siarka (s) 14 26 25-11 8 2 4
4 KSZO 1929 14 25 22-14 8 1 5
5 Podlasie 14 24 20-9 6 6 2
6 Chełmianka 14 23 25-27 7 2 5
7 Star (b) 14 22 21-10 6 4 4
8 Czarni 14 21 30-26 6 3 5