29.10.2023 | Czytano: 3596

III liga. Wreszcie się doczekali

Takie mecze zwykło się określać jako grą o sześć punktów. Oba zespoły są zagrożone ligowym bytem i wygrana jednej z nich oddaliłaby niebezpieczeństwo na jakiś czas.

Podhale walczyło o pierwszą wygraną w sezonie i rozpoczęło spotkanie od szybkiego prowadzenia. W 8 minucie Płatek uprzedził bramkarza rywala i głową skierował futbolówkę do bramki.   Radość z prowadzenia trwała zaledwie 3 minuty, wtedy gospodarze wyrównali z karnego.  Goście na przerwę schodzili z jednobramkową przewagą, bo Kozarzewski wykorzystał niezdecydowanie bramkarza. Zresztą z jego powodu, po każdym stałym fragmencie gry, pachniało kolejnym golem.

W drugiej połowie wejście smoka zanotował Niedziałkowski. Nawet nie był dwóch minut na murawie, gdy wpisał się na listę strzelców. Chwilę później ujrzał też żółty kartonik. W  końcówce jeszcze jakubowski dołożył kolejnego gola i… Podhale przerwało passę bez wygranej. Musieliśmy być bardzo cierpliwi, bo piłkarze ze stolicy Podhala dopiero w czternastej kolejce odnieśli pierwsze zwycięstwo!

4 – rajd Mroza z własnej połowy, po wtargnięciu w pole karne oddał strzał, który nie okazał się trudny dla Styrczuli.
8 GOL! 0:1 -  piłka jak bumerang odbijała się od obrońców gospodarzy w polu karnym, aż wreszcie Płatek uprzedził golkipera i głową skierował ją do siatki.
11  GOL! 1:1 – Kwaczreliszwili faulowany w polu karnym i sam z 11 metrów wymierzył sprawiedliwość. Styrczula nawet nie zareagował.
18  - seria rzutów rożnych w wykonaniu gości, tylko po jednym, po główce, golkiper z trudem wybił piłkę na kolejny róg.
25 – strzał Rubisia z dystansu; piłka frunęła pod poprzeczkę, lecz bramkarz nie dał się zaskoczyć.
31 GOL 1:2 – Kozarzewski po wrzutce z wolnego wykorzystał niezdecydowanie bramkarza gospodarzy.
37 – potworne zamieszanie pod bramką Sokoła.
47 – Pałatek z ostrego kąta próbował zaskoczyć golkipera, przy tym był faulowany.
49 – Kwaczreliszwili z wolnego, piłka po rykoszecie opuściła boisko.
56 – Antkowiak z sześciu metrów z boku posłał piłkę wzdłuż bramki.
64 GOL! 1:3 – fatalne zachowanie defensywy gospodarzy, po wrzutce z wolnego i zgraniu piłki,  z zimną krwią wykorzystał Niedziałkowski.
71 – Antkowiak wymanewrował obronę, ale niecelnie uderzył.
78 – kolejna dobra interwencja bramkarza gospodarzy.
84 – Turek fatalnie się zachował mając przed sobą tylko bramkarza.
85 GOL! 1:4 – po rzucie rożnym i zgraniu piłki na piątce znalazł się Jakubowski i pokonał bramkarza.

Texom Sokół Sieniawa – NKP Podhale Nowy Targ 1:4 (1:2)
0:1 Płatek 8 głową
1:1 Kwaczreliszwili 11 karny
1:2 Kozarzewski 31 po dośrodkowaniu z wolnego
1:3 Niedziałkowski 64
1:4 Jakubowski 85
Sokół: Stryk – Jeż (46 Santos), Skała, Mróz (88 Kiełb), Kwaczreliszwili, Batjuszyn (7 Frydrych), Kiełbasa (73  Cygan), Oziębło (88 Ptasznik), Więckowski, Kaczor, Czajkowski. Trener Robert Chmura.
NKP Podhale: Styrczula – Kozarzewski, Nokrosius, Jakubowski – Rubiś (90+1 Ustupski), Tymosiak (90+1 Plewa), Karmański, Płatek (62 Niedziałkowski), Michota – Antkowiak, Grzebieluch (77 Turek).