25.10.2023 | Czytano: 3425

Finał Pucharu Podhala - Świetna Orawa, ale Puchar jedzie do Nowego Targu (zdjęcia)

W dniu dzisiejszym odbył się finał Pucharu Podhala, w którym faworyzowany NKP pokonał w Jabłonce miejscową Orawę. Pomimo ambitnej postawy gospodarzy nie udało się im pokonać drużyny występującej o cztery klasy rozgrywkowe wyżej.

Orawa Jabłonka – NKP Podhale Nowy Targ   1:2  (1:1)
0:1   Płatek
1:1   Gjądła
1:2   Voloshyn

Składy:
Orawa Jabłonka – Majkut, Skoczyk (K), Bełciak M, Dworszczak, Brząkała, Męderak, Gjądła, Bełciak D, Smutek, Styruła, Zahora K
Rezerwowi: Krzysiak, Kowalik, Joniak, Marzec, Fedor S, Sikora, Zahora I, Fedor A, Kuczkowicz
Trener: Adrian Ligienza

NKP Podhale: Osobiński, Hajdara, Kawula, Ustupski, Karmański, Płatek, Drobnak, Turek, Kozarzewski, Plewa, Antkowiak (Kpt)
Rezerwowi: Styrczula, Bocheńczak, Tymosiak, Niedziałkowski, Jakubowski, Michota, Voloshyn, Grzebieluch, Nakrosius
Trener: Tomasz Kuźma

Momenty były…..
2’ – błąd defensywy gospodarzy przy wyprowadzeniu piłki którą wyłuskuje Antkowiak. Mija on bramkarza lecz nie trafia do bramki
8’ – Płatek uderza z dystansu ale bramkarz paruje na rzut rożny
12’ – Płatek zagrywa do Antkowiaka. Ten strzela, ale Bełciak blokuje piłkę zmierzającą w stronę bramki
15’ – strzał z dystansu Dworszczaka , Osobiński broni z kłopotami
24’ – Antkowiak po wrzutce uderza z głowy ale piękną obroną popisuje się Majkut
25’ – Rzut rożny dla gości, zawodnik NKP uderza piłkę głową, ale znów broni Majkut
27’ – Antkowiak uderza z 16 metrów i już trzecią obroną w czasie zaledwie 3 minut popisuje się bramkarz Orawy
33’ GOL! - dwójkowa akcja Kozarzewskiego i Karmańskiego kończy się strzałem na bramkę. Piłkę paruje Majkut, ale dobitka Płatka jest skuteczna
39’ GOL! - błąd obrońcy NKP przy wyprowadzaniu piłki którą przejmuje Gjądła. Biegnie w nią w stronę bramki i z ostrego kąta po ziemi pokonuje golkipera gości
50’ – Grzebieluch mocno strzela ale piłka trafia w poprzeczkę
53’ – Michota wrzuca do Plewy ale ten z dwóch metrów trafia w bramkarza
59’ – Niedziałkowski zagrywa do Plewy który strzela na bramkę. Bramkarz Orawy jest na posterunku
66’ – Niedziałkowski uderza z woleja, ale się myli
71’ GOL! - rzut rożny dla NKP, piłkę przejmuje Voloshyn i umieszcza piłkę przy lewym słupku bramki
78’ – Niedziałkowski wpada w pole karne, ale niepotrzebnie zwleka ze strzałem
78’ – Hajdara uderza głową po rzucie rożnym, ale dobrze broni Majkut
88’ – I. Zahora strzela na bramkę ale bezskutecznie

Finał Pucharu Polski na szczeblu podhalańskim odbył się w Jabłonce, gdzie skazana na pożarcie Orawa – grająca w Macron A Klasie, podejmowała trzecioligowca z Nowego Targu. Mecz odbył się przy słonecznej choć wietrznej pogodzie, a spotkanie mimo wczesnej pory obejrzało wielu kibiców. Pierwszy kwadrans wyrównany, natomiast późnej uwidoczniła się przewaga gości. NKP starało się konstruować akcje, natomiast Orawa grała z kontry na ustawionego w przodzie Męderaka. Podhale stwarzało sobie co chwilę groźne sytuacje ale świetnie w bramce spisywał się Majkut, który wybronił kilka sytuacji stuprocentowych. NKP wyszło na prowadzenie po strzale aktywnego Płatka, jednak pod koniec I odsłony po błędzie obrońcy NKP piłkę przejął Gjądła, który doprowadził strzałem z ostrego kąta do wyrównania.

Druga połowa zaczęła się od zdecydowanych ataków gości którzy przeprowadzili zmiany w swoim zespole. Podhalanie panowali na boisku stwarzając sobie sytuacje, jak również stałe fragmenty gry. Po jednym z rzutów rożnych Voloshyn wyprowadził NKP na prowadzenie. NKP całkowicie panowało na placu, a Orawie ciężko było stworzyć sobie jakąkolwiek sytuacje. Podhalanie w pełni kontrolowali przebieg spotkania i spokojnie dowieźli zwycięstwo do końca.

NKP należą się gratulację, za zdobycie Pucharu Podhala ale i też Orawie, która fantastycznie postawiła się drużynie grającej 4 ligi wyżej. Zawodnicy z Jabłonki wykazali się wielką wolą walki i determinacją. Pomimo niekorzystnego wyniku w miejscowej drużynie należy wyróżnić 17 letniego strzelca bramki Jakuba Gjądła oraz bramkarza Adriana Majkuta, który broniąc wiele sytuacji uchronił Orawę od wyższej porażki. Do dalszej części rozgrywek o Pucha Polski awansuje zasłużenie NKP Podhale.