24.10.2023 | Czytano: 692

The Blues mistrzem ZALPN 2023! (video)

Dobiegły końca rozgrywki 4. edycji Zakopiańskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej. Mistrza poznaliśmy dopiero w ostatniej kolejce spotkań!

W niej The Blues rozwiali wszelkie wątpliwości komu w tym sezonie należy się tytuł mistrzowski i w starciu ze Street Team odnieśli efektowne zwycięstwo 9:0!  Szybkie otwarcie wyniku tylko napędziło lidera, który z każdą minutą i kolejnymi golami,  potwierdzał że mistrzostwo trafia we właściwe ręce.

Dużo emocji – także tych nie do końca pozytywnych – dostarczyła konfrontacja Galaktikos z Nieoheblowanymi Diamentami. Stawką było trzeci stopnia podium na koniec sezonu. Lepiej zaczęły „Diamenty” którym prowadzenie dał Andrzej Szczygieł. „Galaktyczni” jeszcze przed przerwą nie tylko odrobili straty za sprawą Adama Hajnosa, ale jeszcze wypracowali sobie zaliczkę, golem Łukasza Kalety. W drugiej połowie na 3:1 trafił Kostia Ivankevych. Rywal jeszcze złapał kontakt po trafieniu Andrzeja Króla. Potem zawodnicy obu drużyn „skoczyli” sobie do gardeł. Posypały się kartki żółte i czerwone.  Wynik już się jednak nie zmienił

Trzecie spotkanie tej serii między Street Team a Krucyfit Squad miało charakter tylko towarzyski, bowiem Ci drudzy nie zebrali składu. Uzupełnili go zawodnikami nie zgłoszonymi do rozgrywek stąd wynik nie był uwzględniany, a „Uliczni” trzy punkty otrzymali walkowerem.

Uroczyste zakończenie sezonu odbyło się w restauracji Javorina Wszystkie zespoły z rąk organizatorów odebrały pamiątkowe puchary i medale. Przyznano także wyróżnienia indywidualne.

Koronę króla strzelców zagarną Kamil Dziuban (The Blues), najlepszym bramkarzem wybrano Michała Karpiela (The Blues), a MVP sezonu został Kostia Ivankevych (Galaktikos)

Ivankevych i Dziuban znaleźli się też w drużynie gwiazd tej edycji, a oprócz nich to wyróżnienie spotkało Piotra Świątczaka, Andrzeja Szczygła, Pawła Ślęczkę, Rafała Kościelniaka i Krystiana Nowaka.