24.06.2026 | Czytano: 1331

Dywizja I A podzielona na grupy!

Potwierdziły się informacje, że IIHF zmienia system rozgrywania mistrzostw świata Dywizji 1A. Okazało się, że turniej w Sosnowcu był ostatni w starej formule.


 
 
W przyszłym sezonie, podczas turnieju w Tallinie, będzie obowiązywał nowy regulamin, ale tylko raz, bo w następnym sezonie połączą się dwie. Podczas turnieju w Tallinie sześć zespołów Dywizji I A została podzielona na dwie trzyzespołowe grupy. W tej pierwszej znalazły się: Włochy, Polska i Litwa, zaś w drugiej Wielka Brytania, Francja i Estonia. Biało-czerwoni i zespoły z naszej grupy zagrają trzy mecze  z rywalami z drugiej grupy. Dwa pierwsze zespoły z gryp zagrają w półfinale o miejsce w finale, zaś  zwycięzcy będą rywalizowali o miejsce w elicie. Awansuje tylko jeden zespół, bowiem w 2028 roku gospodarzem MŚ elity będzie Francja i ona ma już zapewnione miejsce w Elicie.  Trzecie drużyny w grupach zagrają dwumecz o utrzymanie.
 
Jak przyszłość czeka mistrzostwa świata po nadchodzącym sezonie? O tym dowiemy się po wrześniowym kongresie IIHF, który podejmie decyzję w sprawie powrotu Rosji i Białorusi. 
 
Stefan Leśniowski
 

Komentarze







reklama