26.09.2022 | Czytano: 2239

Mistrzostwa Polski Młodzików (+zdjęcia)

Ostatni weekend września to termin, w którym rozegrano Mistrzostwa Polski w WKKW w kategorii Młodzików w Stadninie Koni Moszna na Opolszczyźnie.

Młodzik to zawodnik w wieku 11-13 lat. Na dużych koniach wystartowały dwie zawodniczki z Klubu Jeździeckiego Czarny Dunajec. Najlepszy wynik po ujeżdżeniu, bezbłędny kros i finalnie 6 miejsce w Mistrzostwach należy do Igi Ślusarskiej startującej na siwym walachu D’Ocynk. Na miejscu 8 w tej samej kategorii znalazła się Aniela Węgłowska i Demodex.

W kategorii na kucach po dobrym czworoboku i bezbłędnej próbie terenowej i parkurze na 8 miejscu kończy Madzia Zaręba i King.

Oprócz mistrzostw rozegrano w otwartych konkursach rangi ogólnopolskiej zawody od 80 cm do 110. W najwyższym konkursie startowała amazonka z Czarnego Dunajca - Aleksandra Krok i 5 letnia klacz Donna Esgaroth HW. Dla obu był to debiut na tej wysokości. Konkurs był mocno obsadzony, z największą frekwencja, zawodniczka przejechała dobry czworobok, bezbłędnie kros i parkur z czterema punktami za jedną zrzutkę, co dało jej 20 miejsce w konkursie i „oczko” do klasy wyżej.

W konkursie 90 cm Justyna Popiołek i Jany zajęły 7 miejsce utrzymując wynik po ujeżdżeniu, czyli pokonując bez punktów karnych kros i parkur a Wojciech Wróbel na koniu Biarritz zajął 16 miesjce. 

Pełne wyniki zawodów sprawdzić można tutaj

W październiku czekają nas ostanie zawody w sezonie WKKW, czyli finał Pucharu Polski, który odbędzie się w Strzegomiu.

materiały prasowe

Reklama

Komentarze

reklama