V liga: Hit na miarę oczekiwań (+ zdjęcia)

AKTUALIZACJA Dziesięć bramek padło w sobotę na stadionie w Ludźmierzu. Radosny futbol zaprezentowały drużyny z ligowej czołówki - Wiatr oraz Jarmuta.

Jordan Jordanów – LKS Szaflary 0:2 (0:1)
0:1 Mrowca (M. Rusnak) 30
0:2 Marek 60
Jordan: Kotlarz – Ryś, Drozd, K. Rapta, Kołodziejczyk, Jochymek, Wróbel, Łaczek (70 Radoń), Kulak (86 Hodana), Kowalcze, T. Rapta
Szaflary: R. Gawron – K. Kantor (20 Kobylarczyk), Topór, M. Rusnak, S. Rusnak (72 Gruszka), Pawlikowski, Marek, Mrowca, P. Kamiński, Hreśka, Lubelski

Dużo walki i niewymuszonych błędów po obu stronach. Największy i zarazem najbardziej kosztowny przydarzył się Kotlarzowi w 60 minucie, kiedy poślizgnął się przy obronie strzału Marka. Na boisku pojawiły się także nosze, kiedy w 20 minucie przy wyskoku do główki, kontuzji kolana nabawił się Kamil Kantor.

8 – K. Rapta płasko z okolicy 30 metra. Piłka kozłowała ale R. Gawron wyłapał ją bardzo pewnie.
22 – Odważna próba Kulaka z prawej strony szesnastki mija prawy słupek.
26 – Dobra górna prostopadła piłka, a jej autorem był Kowalcze. T.Rapta w ostatniej chwili uprzedzony przez bramkarza.
30 – GOL 0:1! Długa piłka z własnej połowy na prawe skrzydło. Mrowca urwał się Kołodziejczykowi i ściął w pole karne. Uderzenie z ostrego kąta ląduje przy dalszym słupku.
36 – Po rzucie rożnym Lubelski zza szesnastki obok prawego słupka.
39 – Pawlikowski z rzutu wolnego ponad murem. Kotlarz paruje na korner.
45 – Miękka wrzutka na krótki słupek w wykonaniu Hreśki. Mrowca z bliska główkuje minimalnie obok celu.
50 – Wróbel miękko z rzutu wolnego w pole karne. K. Rapta na styku z R. Gawronem ale bramkarz zagarnia futbolówkę.
54 – Ponownie z wolnego Wróbel. Mocne dośrodkowanie, i uderzenie z bliska broni R. Gawron, dobitka z głowy T. Rapty nad poprzeczką.
60 – GOL 0:2! Marek zdecydował się na próbę z dystansu. Opłaciło się bo Kotlarz poślizgnął się i futbolówka wtoczyła się do siatki po jego dłoniach.
80 – Kotlarz wygrywa pojedynek sam na sam z Mrowcą.
87 – Ponownie dobrze ułożoną stopą pochwalił się Marek. Bomba z okolicy 25 metra sparowana na korner.

Czarni Czarny Dunajec – Wierchy Pasierbiec 2:0 (1:0)
1:0 samobójcza 31 po rożnym
2:0 Wesołowski 87
Czarni: Gogola – Palenik, Strączek (80 Stopka - Studencki), Raksa, Szwajnos, Zahora, Cikowski, Marusarz (80 Wszołek), Sz. Bukowski (60 Miętus), Pająk, Wesołowski
Wierchy: Wojtas – Pajor, Wnęk, Toporkiewicz, W. Szewczyk, E. Wąsowicz, Donat Papież (73 Twaróg), A. Wąsowicz, Dawid Papież, J. Szewczyk, Smoter

Masa sytuacji nie przełożyła się na ilość bramek w pierwszej odsłonie. Dopiero przy pomocy rywala Czarni objęli prowadzenie, które podwyższyli w ostatnich minutach spotkania. Udane zakończenie rundy w Czarnym Dunajcu, wygrana bez straty gola pozwala spokojnie cieszyć się przerwą zimową.

15 – Po solowej akcji Wesołowski wychodzi sam na sam. Bramkarz nie dał się zmylić na zwód i wyłuskał futbolówkę.
29 – Marusarz huknął z dystansu, fantastyczna parada golkipera.
31 – GOL 1:0! Strączek dorzuca z rzutu rożnego. Pechowo rywal strzela samobójczą bramkę głową.
33 – Mocne uderzenie Dawida Papieża na korner paruje Gogola.
36 – Pająk sam na sam i instynktowna interwencja bramkarza.
46 – J. Szewczyk mocno z pierwszej piłki, dobra obrona Gogoli.
73 – Cikowski sam na sam wybroniony przez golkipera.
87 – GOL 2:0! Wesołowski urywa się obrońcom, mija bramkarza i uderza do pustej bramki.

Huragan Waksmund – Zalesianka Zalesie 4:3 (2:2)
4:3 Byrnas 79 z karnego
Huragan: Byrnas – J. Mroszczak, Mlak, J. Waksmundzki, Bachul, Grzechynka, Kamiński (63 Caetano da Silva), Zagata (46 Kolasa), Bednarczyk (90 D. Wójciak), Urban (85 Szeliga), B, Wójciak
Zalesianka: Rejentowicz – Hajduk, P. Gancarczyk, Wierzycki, P. Opoka, Koszut, Sukiennik, R. Gancarczyk (57 K. Pietrzak), Sz. Pietrzak, Augustyn, Kurzeja

Kolejny raz nie sposób było się nudzić oglądając mecz Huraganu. Gospodarze fatalnie weszli w spotkanie, ale z czasem przejmowali inicjatywę. Straty z początkowych minut zostały odrobione jeszcze do przerwy, a w drugiej odsłonie o jedno trafienie lepsi okazali się właśnie podopieczni Radosława Antolaka.

4 – Błąd obrony Huraganu i jeden z graczy gości stempluje słupek.
6 – GOL 0:1! Kolejny błąd w defensywie i tym razem szczęście już nie pomogło. Kurzeja otwiera wynik tego spotkania.
8 – Rozkojarzenie Huraganu trwa w najlepsze, najpierw Koszut, a potem Kurzeja minimalnie obok bramki.
10 – Bednarczyk po solowej akcji przestrzelił o centymetry.
12 – Ładny strzał Kamińskiego z okolicy 20 metra broni golkiper.
19 – GOL 0:2! Akcja rozprowadzona skrzydłem, zagranie do środka kończy Pietrzak.
23 – Próbę Grzechynki z najwyższym trudem paruje Rejentowicz.
28 – Tym razem minimalnie chybił Bednarczyk.
35 – GOL 1:2! Składne rozegranie piłki przez Huragan. J. Mroszczak zagrywa do B. Wójciaka, a ten po ziemi idealnie obok bramkarza.
41 – GOL 2:2! Do zbyt krótko wybitej od obrony piłki doskakuje Bednarczyk i strzałem z powietrza doprowadza do wyrównania.
49 – Tuż po wejściu na murawę daje o sobie znak Kolasa. Rejentowicz broni jednak strzał snajpera Huraganu.
51 – Byrnas górą w sytuacji sam na sam z Kurzeją.
55 – Uderzenie z dystansu Augustyna kapitalnie nad poprzeczką przerzuca Byrnas.
59 – Ponownie fantastyczna parada Byrnasa ratuje zespół gospodarzy przed stratą gola.
65 – GOL 3:2! Kolasa podchodzi do rzutu wolnego z 30 metra. Dystans do bramki spory ale napastnikowi nie przeszkodziło to umieścić piłkę w samym okienku.
70 – GOL 3:3! Kontra gości po której Kurzeja pokonuje Byrnasa.
79 – GOL 4:3! W polu karnym rywala faulowany Kolasa. Byrnas uderza skutecznie mimo że piłka przetarła się po dłoniach Rejentowicza.
89 – NK – Ponownie w obrębie szesnastki faulowany Kolasa. Sam poszkodowany podchodzi do jedenastki ale broni golkiper.

Granit Czarna Góra – AKS Ujanowice 2:2 (0:1)
0:1 Bukowiec (Pławecki) 27
1:1 Kalata (M. Sarna) 75
1:2 Pławecki 83
2:2 Waksmański 90 + 1
Granit: Łukaszczyk – P. Sarna, K. Kiernoziak, Sołtys, Milon, M. Sarna, Sz. Kiernoziak (46 Kalata), Waksmański, Bigos (70 P. Szyszka), Krystian Sarna (65 S. Szyszka), Dzierżęga
Ujanowice: M. Gwiżdż – Pasionek, Kmiecik, Augustyn, Śmiałek, Kiławiec, F. Krzyżak, Czaja (79 Zabrzeński), Pławecki, Bukowiec, Janisz

Granit dwukrotnie odrabiał straty i powalczył o cenny punkt do samego końca tego pojedynku. Bramka w wykonaniu Waksmańskiego już w doliczonym czasie zapewniła gospodarzom radość nie mniejszą niż po wygranej.

18 – Sz. Kiernoziak decyduje się na strzał z ostrego kąta. M. Gwiżdż z trudem na korner.
27 – GOL 0:1! Pławecki zagrywa do Bukowca po szybko wyprowadzonej kontrze. Gracz Ujanowic uderza pewnie z okolicy 8 metra.
33 – Strzał Milona mija cel w niewielkiej odległości.
38 – P. Sarna huknął z 20 metrów i ponownie refleksem wykazał się M. Gwiżdż.
60 – Bukowiec uciekł obronie, ale z najbliższej odległości pomylił się minimalnie.
75 – GOL 1:1! M. Sarna odwalił kawał roboty walcząc o piłkę z kilkoma rywalami, po czym zagrał do Kalaty. Ten z 8 metra uderzył nie do obrony.
83 – GOL 1:2! Koronkowa akcja gości, Pławecki w sytuacji sam na sam pokonuje Łukaszczyka.
90+ 1 - GOL 2:2! Strzał Waksmańskiego stadiony świata, gracz Granitu huknął z półwoleja pod poprzeczkę.

Wiatr Ludźmierz – Jarmuta Szczawnica 5:5 (4:4)
5:5 Żółtek (Siaśkiewicz) 62 głową po rogu
Wiatr: Antolak – Luberda (80 Panek), Strama, Zubek, Stopiak, Karwaczka, Hrapkowicz, Chowaniec, Żółtek, Siaśkiewicz (76 W. Siuta), Krugiołka
Jarmuta: Olchawa – Bobak (76 Zachwieja), Boczoń, Czubiak, Mrówka, Jurek, K. Ziemianek, Weber, Kuziel, Pietrzak, Wiercioch

Mecz z prawdziwego zdarzenia na stadionie w Ludżmierzu. Dwie najlepiej dysponowane drużyny końcówki sezonu zapewniły emocje od pierwszej do ostatniej minuty. Osiem bramek w pierwszej odsłonie mogło przyprawić o zawrót głowy i zaspokoić oczekiwania każdego kibica futbolu. Ostatecznie obie połowy zakończyły się remisem i to chyba najbardziej sprawiedliwy rezultat dla tego starcia.

3 – GOL 1:0! Luberda niemal z połowy boiska posyła idealne podanie między dwóch obrońców Jarmuty. Chowaniec przechwytuje piłkę, kładzie Olchawę i precyzyjnie umieszcza ją w sieci.
6 – GOL 2:0! Siaśkiewicz z prawej flanki płasko na bliższy słupek. Zbiegający dynamicznie z lewej strony Żółtek ubiega rywala i uderza celnie po krótkim rogu.
10 – Wymiana podań zawodników Jarmuty na linii szesnastki. Strzał Wierciocha mija minimalnie lewy pręt bramki.
16 – GOL 2:1! Weber dorzuca z lewego sektora ze stałego fragmentu gry. Boczoń odwrócony tyłem do bramki przedłuża głową i futbolówka mija Antolaka.
22 – Bobak posyła krzyżowy cross z obrony na skrzydło. Pietrzak mija bramkarza i z ostrego kąta dogrywa w pole karne. Zamykający Wiercioch minimalnie mija się z piłką i ta wychodzi poza plac gry.
26 – GOL 3:1! Obrońca pozostawił zbyt dużo miejsca Chowańcowi na jego skrzydle. Dośrodkowanie trafia na głowę zupełnie niepilnowanego Żółtka. Olchawa próbował interweniować ale ostatecznie piłka w sieci.
27 – GOL 3:2! Czubiak posyła długą piłkę od obrony. Ta przeszła wszystkich rywali i trafiła do Webera. Sprytny lob nad Antolakiem dochodzi celu.
35 – GOL 3:3! Płaskie dogranie wzdłuż pola karnego w wykonaniu Webera. We właściwym miejscu był Wiercioch i z najbliższej odległości trafił pod poprzeczkę.
41 – Ależ bomba Żółtka. Futbolówka spadła idealnie na poprzeczkę i zatrzęsła całą bramką.
42 – GOL 4:3! Ostry kąt i odległość spora ale Karwaczka bez kompleksów huknął w kierunku bramki. Futbolówka wpada idelanie w okienko.
44 – GOL 4:4! Pietrzak zgarnia piłkę na prawej stronie pola karnego. Złożył się do woleja, ale nie trafił czysto. Efekt? Futbolówka zakręciła się w powietrzu i wpadła za kołnierz Antolakowi.
60 – GOL 4:5! Wiercioch prostopadle do wbiegającego Jurka. Mierzony strzał po długim rogu posłany obok bramkarza wyprowadza Jarmutę na prowadzenie.
62 – GOL 5:5! Siaśkiewicz z narożnika na dalszy słupek. Piłka przechodzi kilku zawodników i ląduje na głowie Żółtka, który bez problemu kierują ją do celu.
79 – Po kontrze Kuziel dogrywa do Wierciocha. Nieco wygoniony do lewej strony oddaje strzał z pierwszej piłki ale Antolak skutecznie broni.
90 – Czubiak z obiecującej pozycji wykonywał rzut wolny. Strzał przeleciał jednak ponad poprzeczką.

Krokus Przyszowa – Babia Góra Lipnica Wielka 1:1 (1:0)
Bramka dla Babiej Góry: P. Lach (Konieczny) 50 głową po rożnym
Babia Góra: Kobroń – Kusper, Urban, G. Skoczyk, P. Lach, Stopiak (46 Bełciak), Szymusiak, Konieczny, Bierówka, Szczerba, Stopka (81 Rudyk)

Po serii wygranych zadyszka dopadła lipniczan. Piękne trafienie gracza Krokusa zapewniło mu prowadzenie do przerwy. Pięć minut po wznowieniu gry przyjezdni odpowiedzieli po stałym fragmencie.
- Pojechaliśmy po zwycięstwo, ale patrząc na przebieg tego pojedynku, remis jest sprawiedliwym wynikiem. Dobre spotkanie w bramce rozegrał Kobroń, który obronił między innymi bardzo groźny strzał w ostatniej minucie. Dzięki temu wracamy do domu z cennym punktem. - podkreśla trener Babiej Góry Grzegorz Szczepaniec.

20 – GOL 1:0! Efektowne uderzenie nożycami gracza gospodarzy. Mimo interwencji Kobronia piłka znalazła miejsce w siatce koło słupka.
50 – GOL 1:1! Konieczny dośrodkowuje z narożnika boiska. Dobrze ustawiony w polu karnym P. Lach składa się do główki i doprowadza do wyrównania.
85 – Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla G. Skoczyka. Ostatnie minuty lipniczanie grają w osłabieniu.
90 +2 – Piłka meczowa dla Krokusa. Uderzenie rywala kapitalnie broni jednak Kobroń.