27.09.2020 | Czytano: 6804

Klasa A: Koronawirus nie przeszkodził, większość meczy rozegrana planowo (+dwie galerie)

AKTUALIZACJA 5 Koronawirus znów wkroczył na podhalańskie boiska, ale tylko jeden mecz został przełożony, reszta spotkań odbyła nie bez zmian.

Mecz pomiędzy KS Zakopane vs. Zawrat Bukowina Tatrzańska został przesunięty na 7 października. Powodem jest koronawirus.

Gorce Rdzawka – Bór Dębno 2:2 (1:1)
1:0 P. Stolarczyk 10
1:1 Brynczka (Iglar) 30
2:1 P. Stolarczyk 43
2:2 Młynarczyk (Gąsiorek) 80
Gorce: D. Filas – M. Filas, P. Zając, P. Stolarczyk p, M. Stolarczyk, P. Jurzec, Skrzypoń, Ł. Piłat, P. Worwa, Leśniak, Majerski.
Bór: Siedlarz – Gąsiorek, K. Potoczak, M. Potoczak, T. Grzywnowicz (46 Guroś), Michalec, Wróbel (46 Regiec), Iglar, Brynczka, Myśliwiec (75 Kozioł), Młynarczyk

W Skawie odbył się ostatni mecz zaplanowany na ten weekend. Co prawda, Bór Dębno zajmują wyższą pozycję w ogólnej tabeli, ale dzisiaj siły były wyrównane.

Momenty były
10 GOL 1:0 – P. Stolarczyk dziesięć minut po usłyszeniu sędziowskiego gwizdka zaatakował bramkę gości.
30 GOL! 1:1 – Iglar dograł wzdłuż bramki do Brynczki, a ten przyłożył solidnie do pustej bramki.
43 GOL! 2:1 – w akcji znów P. Stolarczyk. Tym razem stanął oko w oko z bramkarzem i wygrał pojedynek.
80 GOL! 2:2 – Młynarczyk wyszedł sam na sam po podaniu Gąsiorka i wykończył akcję.

GKS Łapsze Niżne – Dunajec Ostrowsko 1:0 (0:0)
1:0 Topór (Kubasek) 51
Łapsze: M. Bryja – P. Sztuczka, Waksmundzki, D. Bryja, Szewczyk, Marek Chmiel, Nowobilski (58 Borowski), Topór, Kuruc (88 Handzel), Nędza-Kubiniec (77 Rataj), Kubasek (68 Krzysztofiak).
Dunajec: Kucharski – Firfas, S. Wszołek, K. Kamiński, A. Kamiński, Śmiałek, Luczenko, Wróbel, Karpierz, Krupa, Brysławski (55 Reguła).

W dzisiejszym spotkaniu łapszańska drużyna musiała sporo się napracować na zwycięskie 3 punkty. Udało się dopiero w drugiej połowie.

7 – Bryja wrzucił futbolówkę w pole karne. Przejął ją Kubasek i uderzył głową, jednak bramkarz wybił atak na róg.
22 – kombinacyjna akcja GKS-u: uderzenie Topora obok bramki.
28 – Nowobilski zaatakował z 25. metrów. Golkiper wybronił.
48 – zagranie w pole karne: Nędza-Kubiniec uderzył na bramkę, ale bramkarz wybronił.
51 GOL! 1:0 – zagranie Kubaska do Topora, który precyzyjnie uderzył obok słupka.

Orawa Jabłonka – Skawianin Skawa 4:2 (2:0)
1:0 Sikora 15
2:0 Bogdał 35 samobójcza
3:0 Andrasiak (D. Smutek) 46
4:0 Petk 55
4:1 Mastela 80
4:2 K. Wójciak 87 po rzucie wolnym
Orawa: Giądła – Dworszczak (46 P. Jazowski), Bełciak, Kapuściak, D. Smutek, Sikora, Szczerba, P. Kasprzak, Baraściak (62 K. Kasprzak), Andrasiak (75 Fedor), Sijka (46 Petk).
Skawianin: Siepak – Bogdał, Miśkowiec, P. Wójciak, Sutor, T. Żądło, K. Wójciak, Stachura, Chyła, Mastela, P. Bielarczyk (72 T. Wójciak).

W Jabłonce punktualnie ruszył mecz ze Skawianinem. Goście kolejny raz ponieśli porażkę.

15 GOL! 1:0 – Sikora strzelił ze środka pola z woleja!
35 GOL! 2:0 – bramka samobójcza: Bogdała podał do bramkarza, ale ten minął się z piłką, która wleciała pechowo do siatki.
46 GOL! 3:0 – D. Smutek główką wycelowała do Andrasiaka, a ten posłał długie podanie zakończone bramkowym sukcesem.
55 GOL! 4:0 – odbitą piłkę od słupka dopadł Petk. Bez zawahania skierował ją do skawiańskiej siatki.
80 GOL! 4:1 – Mastela w indywidualnej akcji autorem pierwszej bramki dla Skawy.
87 GOL! 4:2 – rzut wolny: K. Wójciak strzelił obok bramkarza.

Wierchy Lasek – ZKP Asy Zakopane 2:2 (0:0)
1:0 G. Plewa 60 po rzucie wolnym
1:1 Pałka 61 po rzucie karnym
1:2 Pałka 82
2:2 R. Nykaza 87 po rzucie karnym
Wierchy: J. Nykaza – D. Jaróg (83 K. Duda), Truty (68 Chorążak), Bocheński, M. Plewa, R. Nykaza, Trzoniec, G. Plewa, B. Gał, Włodarczyk (73 Cisoń), M. Jaróg.
Asy: Paszuda – Bukowski, Marusarz, Berbeka, Staszel, Kalata, Fąfrowicz, Podosek, Celej, Galica, Leks.

Mecz bardzo wyrównany, o czym świadczy remis. Gospodarze narzucili spore tempo, ale goście nie odstawali na krok.

4 – błąd obrońców Wierchów: do bezpańskiej piłki dochodzi Galica i uderzył z 5. metrów tuż obok słupka.
15 – akcja gospodarzy: Bocheński wprost w bramkarza.
52 – składna akcja gospodarzy: R. Nykaza z półóobrotu posłał podkręconą, ale świetnie wybronił Paszuda.
54 – Włodarczyk z końcowej linii wycofał do Trurego, ten ładnie uderzył, ale znów Paszuda wykazał się refleksem.
60 GOL! 1:0 – rzut wolny: G. Plewa pewnym kopnięciem zdobywcą pierwszej bramki spotkania.
61 – rzut karny dla Asów: Pałka okazał się skutecznym egzekutorem.
82 GOL 1:2 – błąd Trzońca: zbyt słabo podał do J. Nykazy. Piłkę przechwycił Pałka, który wymanewrował golkipera i bramka!
87 GOL! 2:2 – Bocheński faulowany w polu karnym. R. Nykaza skutecznie wymierzył sprawiedliwość.

Przełęcz Łopuszna – Biali Biały Dunajec 4:2 (4:0)
1:0 J. Maciasz (B. Chowaniec) 20
2:0 J. Maciasz (A. Chmielak) 36 główka
3:0 D. Chmielak (Wincek) 37
4:0 J. Maciasz 40
4:1 Bobak 53 karny
4:2 Kliś 81
Przełęcz: Kolasa (60 Warmuz) – A. Chmielak, Blacharczyk (80 Ambroż), B. Chowaniec, J. Chowaniec (66 M. Chmielak), Ligęza, Witold Chowaniec, Sz. Chowaniec (56 K. Chowaniec), J. Maciasz, Wincek, D. Chmielak.
Biali: T. Polak – Pańszczyk, T. Staszel, Gąsior, Ł. Polak (80 W. Franosz), Rzadkosz, S. Staszel, Łojas, W. Franosz (46 Kliś), Bobak (70 Magdziak), Karpiel.

Przełęcz Łopuszna przez pierwsze 45 minut ustrzeliła cztery gole, przy czym nie wykorzystali trzech „setek”. Za to Biali Biały Dunajec oddali jeden niecelny strzał w kierunku bramki gospodarzy. Druga połowa była bardziej wyrównana.

20 GOL! 1:0 – J. Maciasz z 10. metrów, po podaniu B. Chowańca, huknął nogą pod samą poprzeczkę.
36 GOL! 2:0 – wrzutka A. Chmielaka do J. Maciasza, a ten kolejny raz głową wycelował wprost do siatki z 5. metrów.
37 GOL! 3:0 – D. Chmielak z 5. metrów, po podaniu Wincka, perfekcyjnie wycelował.
40 GOL! 4:0 – w akcji znów fenomenalny J. Maciasz. Tym razem z 35. metrów trafił pod poprzeczkę.
53 GOL! 4:1 – rzut karny idealnie wykorzystał Bobak.
81 GOL! 4:2 – Kliś z 15. metrów ulokował piłkę tuż obok bramkarza Przełęczy.

Orkan Raba Wyżna – Skalni Zaskale 3:0 (0:0)
1:0 Filipek 57 karny
2:0 Filipek 65
3:0 Gromczak 75
Orkan: T. Szklarz – K. Traczyk, Skwarek, R. Możdżeń, Świder, Gacek, Skawski, Ł. Kasiniak, Saleh, Gromczak, Filipek.
Skalni: Cisoń – Józefczak, Strama, M. Łęczycki, Bryja, Szeliga, G. Gacek, Potrząsaj, Truty, M. Król, Łukaszczyk.

Po dziesięciu kolejkach, Orkan Raba Wyżna wyszedł na pozycję lidera. Tuż za nim uplasowali się Skalni. Jedenaste rozdanie mogło zmienić lidera, ale wygrana Orkana jedynie umocniła jego pozycję w tabeli.

57 GOL! 1:0 – faulowany Filipek. Sam poszkodowany wymierzył sprawiedliwość.
65 GOL! 2:0 – Filipek huknął z 16. metrów przy słupku.
75 GOL! 3:0 – kuriozalna sytuacja na boisku: obrońca Skalnych wybił piłkę, ale natrafiła na Gromczaka, który skierował ją prosto do bramki przeciwnika.

Lubań Tylmanowa – KS Lokomotiv Chabówka 6:0 (3:0)
1:0 T. Czyszczoń 7 samobójcza
2:0 Zep (Talarczyk) 9
3:0 Michałczak 38
4:0 Adamczyk 53 karny
5:0 Bodziarczyk (Adamczyk) 73 główka
6:0 Bodziarczyk (Adamczyk) 82
Lubań: H. Gołdyn – Kwit (70 Bodziarczyk), Ł. Kozielec, Noworolnik, Lizoń (46 A. Kozielec), Kurnyta, Talarczyk, S. Gołdyn (46 B. Godłyn), Adamczyk, Michałczak (55 Zacher), Zep (60 Udziela).
Chabówka: Góra – D. Rapacz, T. Czyszczoń, J. Florczyk, Panek (60 Karol Pyka), P. Czyszczoń, K. Rapacz, Krystian Pyka, Ślaga, J. Filas, Wnękowicz (75 Ł. Gwiżdż).

Mecz toczył się przez 90 minut pod dyktando gospodarzy, którzy ustrzelili sześć pięknych bramek. Lubań w pełni kontrolował całą grę, o czym świadczy stabilność w całym spotkaniu: trzy bramki w pierwszej połowie i trzy w drugiej.

7 GOL! 1:0 – Talarczyk rzucił piłkę za obrońców. Dynamiczny Zep wbiegł w pole karne i posłał do lepiej ustawionego Adamczyka. Akcję chciał przerwać zawodnik gości: T. Czyszczoń, ale przeciął niefortunnie podanie i strzelił samobójczą bramkę.
9 GOL! 2:0 – Talarczyk zagrał do Zepa, ten wykazał się szybkością i w sytuacji sam na sam pewnie ulokował futbolówkę w bramce Chabówki.
38 GOL 3:0 – Michałczak popisał się indywidualną akcją: zwinnie ominął czterech zawodników przeciwnej drużyny i zakończył mocnym strzałem.
53 GOL! 4:0 – Michałczak został faulowany w polu karnym. Adamczyk wykorzystał rzut karny i podwyższył wynik spotkania.
73 GOL! 5:0 – Adamczyk minął golkipera, ale piłka odskoczyła na bok. Przejął ją z powrotem, ale tym razem podał prosto na głowę Bodziarczyka, który dopełnił formalności.
82 GOL! 6:0 – dwójkowa akcja Adamczyk-Bodziarczyk. Pierwszy uciekł prawą stroną, a drugi zawodnik zamknął akcję pewnym strzałem do pustej bramki.