18.10.2019 | Czytano: 243

Konrad Biela i Bogusław Pokrywka w stawce 53. Rajdu Żubrów – triumfator Grupy N zmierzy się w ten weekend z podhalańskimi odcinkami specjalnymi

Po trzech tygodniach od oficjalnego zakończenia Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, najbliższy weekend przyniesie kolejne sportowe emocje, w szczególnej górskiej scenerii. Już dziś startuje 53. edycja Rajdu Żubrów, imprezy z jedną z najbardziej barwnych historii w polskim sporcie samochodowym.

Po wielu latach starań baza zawodów wróciła do stolic Podhala. W tym roku, spod Hotelu Mercure Kasprowy ruszy ponad 80 zawodników z Polski i z zagranicy. W tym gronie nie zabraknie oczywiście zawodników i nazwisk ważnych dla polskiego motorsportu. Nie zawiodą się również pasjonaci motoryzacji i pięknych samochodów – tych historycznych i współczesnych.
Z dziesięcioma odcinkami, o łącznym dystansie ponad 19,5 km zmierzą się także czynni, licencjonowani zawodnicy. Na podhalańskich trasach nie mogło zabraknąć jednego z najbardziej utytułowanych górali. Konrad Biela stworzy załogę z Bogusławem Pokrywką i zaprezentuje kibicom Mitsubishi Lancera Evolution X – najszybszy samochód kategorii produkcyjnej w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski 2019. Duet, w ten sposób realizuje zeszłoroczne postanowienie – po starcie w roli samochodu organizatora, teraz włączają się do rywalizacji w najmocniejszej Grupie Open. W sobotę, ruszą, do pierwszego odcinka specjalnego z 36 numerem startowym. Początek rywalizacji przewidziano na 9:00, a wyniki poznamy jeszcze tego samego dnia, około 16:15.


Konrad Biela: Jestem bardzo szczęśliwy, że udaje się kontynuować piękną historię Rajdu Żubrów i że po raz kolejny dzieje się to w sercu Podhala i pod Tatrami. W tym roku wspólnie z Tomaszem towarzyszyć nam będą szczególne emocje, ponieważ podnosimy poprzeczkę i w ten weekend włączamy się do rywalizacji w klasyfikacji generalnej i w grupie Open. Cieszę się, że prezes firmy TrackTech wcieli się w rolę pilota i że będziemy mogli razem podjąć to wyzwanie. Będzie to piękny sposób na uhonorowanie pierwszego wspólnego sezonu w GSMP.
Rajd Żubrów to święto sportu, ale przygotowujemy się również na naprawdę zaciętą walkę. Na uczestników czekają te same bardzo kręte i wymagające próby, co w zeszłorocznej edycji czyli odcinki specjalne Pitoniówka, Nowa Biała, Knurów i Kluszkowce. To najlepsza zapowiedź tego, że na kibiców czekają piękne sportowe emocje. Bardzo liczymy na doping na trasie, a mam nadzieję, że przy zapowiadającej się tak słonecznej pogodzie na odcinkach specjalnych i pod Hotelu Mercure Kasprowy widzów nie zabraknie!
Wspólnie ze wszystkimi partnerami zespołu: Kotelnica Białczańska, Firma Budowlana Hebda, Terma Bania, Hotel Bania, TrackTech, Energo Star - systemy elektryczne i energetyczne, BielaPlast, AMS Race & Rally Car Service, 4Turbo, PTT Tech Support Przemysław Pietruszka, KW Tynki Krzysztof Czubernat, Domalik - folie samochodowe, rhSPORT GROUP i SPORT 2000 rent, Gmina Szaflary Serce Podhala, TVP 3 Kraków, Góral Bau Team, Pinscher, Budmax, Pralnia Białka, Lis Car, 4motorsport.pl, Podhale24.pl, Buchti.pl Promotion, STRAMA PALIWA Stacja i Myjnia Samochodowa z Szaflar – serdecznie zapraszam wszystkich górali i turystów na spędzenie soboty z Rajdem Żubrów. Tych zawodów naprawdę nie można przegapić!

 

mat. prasowy, zdjęcie Agnieszka Wołkowicz UMA Fotografia

Komentarze

Lp Drużyna Mecze Punkty
1. Motor Lublin 18 33
2. Korona Kielce II 18 33
3. Hutnik Kraków 18 33
4. Wólczanka Wólka Pełkińska 18 32
5. Stal Kraśnik 18 27
6. Wisłoka Dębica 18 27
7. Avia Świdnik 18 27
8. Siarka Tarnobrzeg 18 27
9. Wisła Puławy 18 26
10. NKP Podhale Nowy Targ 18 25
11. Sokół Sieniawa 18 25
12. Wisła Sandomierz 18 24
13. KSZO Ostrowiec 18 24
14. Hetman Zamość 18 21
15. Jutrzenka Giebultow 18 16
16. Orlęta Radzyń Podlaski 18 15
17. Chełmianka Chełm 18 11
18. Podlasie Biała Podlaska 18 8
zobacz wszystkie tabele
reklama